Muharrem İnce Ayasofya’nın yeniden cami olmasını yorumladı

Ayasofya'nın yeniden ibadete açılma kararının alınmasının ardından CHP’li Muharrem İnce’den, "İstanbul'u ve Ayasofya'yı işgalden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk'e dua etmek boynumuzun borcudur" paylaşımı geldi.

GÜNDEM 11.07.2020, 10:28 Sinem Ramazanoğlu
Muharrem İnce Ayasofya’nın yeniden cami olmasını yorumladı

Günlerdir gündemden düşmeyen Ayasofya'nın yeniden cami olması tartışmalarına son nokta konuldu.  Ayasofya'nın yeniden ibadete açılma kararının duyurulmasının ardında CHP’li Muharrem İnce’den konuyla ilgili bir paylaşım geldi. İnce yapmış olduğu paylaşımda, "İstanbul'u ve Ayasofya'yı işgalden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk'e dua etmek boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu

banner32
Ayasofya'nın yeniden ibadete açılma kararının dün açıklanmasının ardından 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan CHP’li Muharrem İnce sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. İnce yapmış olduğu paylaşımda, "Ayasofya Türkiye sınırları içindedir ve İbadete açılması kararı Türkiye'nin egemenlik hakkıdır. Buna Rusya, ABD, Yunanistan veya başka bir ülke, kuruluş karar veremez" ifadelerine yer verdi.

"Atatürk'e dua etmek boynumuzun borcudur"

İnce, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Atatürk'e dua etmek boynumuzun borcu olduğunu belirterek, "4 Yıl 10 Ay 23 Gün işgal altında kalan İstanbul'u ve dolayısıyla Ayasofya'yı 'geldikleri gibi giderler' diyen ve geldikleri gibi gitmeye mecbur bırakan, işgalden kurtaran Milli Mücadelemizin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk'e dua etmek ise boynumuzun borcudur" paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@