Nisan ayında terhis olacak askerlerin hizmet süresi 1 ay uzatıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, korona virüsünden dolayı alınan kararlar doğrultusunda Nisan ayında asker alımı olmayacağını ve bu gerekçe ile Nisan ayında terhis olacak askerlerin hizmet süresinin 1 ay uzatıldığını açıkladı.

GÜNDEM 14.04.2020, 18:09 Sema Topbaş
Nisan ayında terhis olacak askerlerin hizmet süresi 1 ay uzatıldı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, korona virüsünden dolayı alınan kararlar doğrultusunda Nisan ayında asker alımı olmayacağını ve bu gerekçe ile Nisan ayında terhis olacak askerlerin hizmet süresinin 1 ay uzatıldığını açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde korona virüsünden dolayı alınması planlanan kararlardan ötürü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komuta kademesi bir toplantı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantı sonrasında ise önemli açıklamalarda bulunan Akar, Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınan askerlerin hizmet süresinin 1 ay uzatıldığını açıkladı.

Nisan Ayında Terhis Olacak Askerlerin Hizmet Süresi 1 Ay Uzatıldı

banner32
Komuta kademesi ile birlikte bir toplantı gerçekleştiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, toplantının sona ermesinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan Mehmetçiklerin korona virüsünden korunması için ve salgının yayılmasını engellemek için özenle çalıştıklarını ve önemli tedbir aldıklarını söyleyen Akar, Nisan ayı içerisinde TSK bünyesine katılacak 53 bin kişinin alımının ertelendiğini söyledi. Bu sebeple de Kasım 2019’da silah altına alınan ve Nisan ayında terhis olacak olan askerlerin de hizmet süresinin 1 ay uzatıldığını açıkladı. 1 ay sonra ise konunun yeniden inceleneceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Onayına Sunulacak

Komuta kademesinde alınan asker alımlarının ertelenmesi ve hizmet süresinin 1 ay daha uzatılması kararlarının en kısa süre içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağını söyleyen Akar, kışla ve karargah giriş-çıkışlarının da sıkı kontrol altında tutulacağını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@