Nişan merasiminin bilançosu ağır! 50 kişinin testi pozitif çıktı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde nişan merasimine katılan davetlilere yeni tip koronavirüs testi yapıldı. Testler sonucunda davetlilerden 50 kişiye yeni tip koronavirüs enfekte olduğu tespit edildi.

GÜNDEM 14.05.2020, 15:47 14.05.2020, 16:37 Şener Koştu
Nişan merasiminin bilançosu ağır! 50 kişinin testi pozitif çıktı

Van'da kurulan taziye çadırı ve Sakarya'daki taziye evi ziyareti skandallarında onlar kişinin yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkmış ve bu kişilerin tedavi sürecine başlanmıştı. Ancak yeterince ders almıyor ya da yeni tip koronavirüsü çok küçümsüyor olacağız ki bir skandal haberde Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinden geldi. Afşin ilçesinde nişan merasimine katılan davetlilere yapılan yeni tip koronavirüs testi sonucunda 50 kişinin koronaviürs testinin pozitif çıktığı bildirildi. 

Mahalle Karantinaya Alındı

banner32
Afşin ilçesindeki Hüyüklü Mahallesi'nde yapılan nişan merasiminin bilançosu çok ağır oldu. Nişan merasimine katılan 50 kişinin yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkınca devreye giren Afşin Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar ile mahalle karantinaya alındı. 8 Mayıs 2020 tarihinden beri karantina altında olan mahallede pozitif vaka sayısı her geçen gün artıyor. Akrabaların kendi arasında yaptığı nişan merasiminden hemen sonra 4 kişinin yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu kişiler haricinde 3 kişide daha yeni tip koronavirüs tespit edilince mahalle karantina altına alındı. Mahallede yapılan nişan merasiminin bilançosu ise her geçen gün ağırlaşıyor. Son gelen bilgilere göre mahallede 50 kişinin yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı.

Jandarma Giriş Çıkışları Kapattı

Afşin ilçesinde nişan merasiminin yapıldığı Afşinbey Mahallesi'nde bulunan Boşnak Küme Evlerindeki üç ev daha Afşin Hıfzıssıhha kurulu tarafından bugün alınan karar ile karantinaya alındı. Jandarma ekipleri ise karantina altına alınan Hüyüklü Mahallesi'ne giriş ve çıkışları kapattı. Hüyüklü Mahallesi ve Boşnak Küme Evlerinde uzman ekipler tarafından yapılan filyasyon test çalışmasının sürdüğü bildirildi. Yeni tip koronavirüs testi pozitif olanlar ile virüs taşıdığından şüphe edilenlerin tedavi sürecinin Elbistan Devlet Hastanesi'nde sürdüğü öğrenildi.    

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@