O ilde vaka sayısında bir günde yüzde 50 artış yaşandı

Bursa'da normalleşme süreci ile birlikte bir günde görülen vaka sayısında yüzde 50 artış olduğunu ifade eden Bursa Valisi Yakup Canpolat, vatandaşların kurallara uymasını isteyerek önemli uyarılarda bulundu.

GÜNDEM 11.06.2020, 15:23 Şener Koştu
O ilde vaka sayısında bir günde yüzde 50 artış yaşandı

Normalleşme süreci ile birlikte kentteki vaka sayılarının korkutucu boyutlara ulaştığını söyleyen Bursa Valisi Yakup Canpolat, "Koronavirüs salgınında uygulanan kısıtlamalar sayesinde elde ettiğimiz başarıdan sonra kademeli bir şekilde normalleşmeye başladık. Şu an iyiye gitsek de şu mesajı vermek istiyorum. Geçen günkü vaka sayısı beni korkuttu. Şu an sayı vermek istemiyorum. Ancak bir önceki güne oranla pozitif vaka sayısında yüzde 50 artış var. Bu vakalarımızın yüde 50'si Yıldırım ilçemizde. Yıldırım ilçemiz, yeni tip koronavirüs salgınından korunmak için kurallara uyma hususunda çok dikkat etmelidir." dedi. 

banner32

Birbirimizi Uyarmalıyız

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede bundan sonraki süreçte elde edilecek başarıda vatandaşların kurallara uyma konusunda gayretinin çok önemli olduğuna değinen Bursa Valisi Yakup Canpolat, "Normalleşme sürecinin etkileri önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Bu süreçte hepimiz kurallara uyma hususnda çok dikkat etmeliyiz. Birbirimizi sürekli uyarmalıyız. Bu süreçte sadece kendi sağlığımızdan değil, etrafımızdaki sevdiklerimizin ve toplumun sağlığından da sorumluyuz. Bu nedenle insanlar, kendi sağlığını düşünmese dahi etrafındaki sevdiklerinin ve toplumun sağlığından sorumlu olduğunu düşünerek bilinçli bir şekilde hareket etmelidir. Bu çok büyük bir vebaldir." ifadelerine yer verdi.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@