O ilimizde termometreler 52 dereceyi gösterdi

Aydın'a bağlı Efeler ilçesinde etkili olan Basra Alçak Basıncından dolayı hava sıcaklığı rekor seviyeye ulaştı. Termometrelerin 52 dereceyi gösterdiği ilçede vatandaşlar, sıcaktan korunmak için sığınacak gölge aradı.

GÜNDEM 02.07.2020, 18:36 04.07.2020, 18:21 Şener Koştu
O ilimizde termometreler 52 dereceyi gösterdi

Temmuz ayına yeni girdiğimiz bugünlerde hava sıcaklıkları Aydın'ı adeta kavuruyor. Yaz mevsimiyle yükselen hava sıcaklıklarının etkisini bugünlerde fazlasıyla hisseden Aydın halkı, adeta sığınacak bir gölge arıyor. Öğlen saatlerinde Atatürk Kent Meydanı'nda bulunan termometre, hava sıcaklığını 52 derece gösterdi. 

Termometrenin Fotoğrafını Çektiler

banner32
Aydın halkı öğlen saatlerinde 52 dereceyi bulan hava sıcaklığından çok bunalınca ağaç gölgelerinde serinlemeye çalıştı. Şapka ve güneş gözlüğü ile güneş ışınlarından korunmaya çalışan vatandaşlar, kent meydanında 52 dereceyi gösteren termometrenin fotoğrafını çekmeyi de ihmal etmedi.

Uzmanlardan Sokağa Çıkmayın Uyarısı

Aydın'da Temmuz ayının sıcaklık ortalaması 36 derece iken bugünlerde etkili olan aşırı sıcaklar halkı adeta bunalttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yüksek hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta başına kadar etkili olacağını ifade ederek vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda da öğlen saatlerinde dışarı çıkılmaması hususunda vatandaşlar uyarıldı.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@