O ilimize de giriş çıkışlar koronavirüs nedeniyle kısıtlandı

Kilis Valiliği tarafından alınan bir kararla Gaziantep ve Hatay istikametinden Kilis'e gelen araçların şehre girişine 10 Mayıs Pazar saat 00.00'ye kadar kısıtlama getirildi.

GÜNDEM 08.05.2020, 15:40 08.05.2020, 15:48 Şener Koştu
O ilimize de giriş çıkışlar koronavirüs nedeniyle kısıtlandı

Kilis’te koronavirüs vakalarındaki ciddi artıştan dolayı Kilis Valiliği tarafından alınan karar ile Gaziantep ve Hatay illerinden gelen araçlara Pazar günü saat 00.00’ye kadar kısıtlama getirildi.

Fabrika İşçilerinde Koronavirüs Çıktı

banner32
Gaziantep’teki bir fabrikada işçi olarak çalışan ve fabrikaya ait servisle Kilis’ten gidip gelen işçilerde yeni tip koronavirüs tespit edildi. Bu gelişmenin ardından Kilis Valiliği tarafından alınan bir dizi tedbir uygulamaya konuldu.

Yoğun Ziyaret Trafiği Oluyor

Büyükşehir statüsündeki Gaziantep ve Hatay illerinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağından dolayı akraba ziyaretleri, hafta sonu izni gibi gerekçelerle yasak başlamadan önce Kilis’e gelmek isteyenler yoğun bir ziyaret trafiği oluşturuyor. Bu ziyaret trafiğinin önüne geçmek isteyen Kilis Valiliği ise aldığı bir kararla 10 Mayıs 2020 Pazar günü saat 00.00’ye kadar Kilis sınırlarına karayoluyla toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya olarak yapılacak bütün girişleri belirtilen istisnalar dışında durdurdu. Valilik tarafından alınan bu karardan sonra harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kilis Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan kavşakta Gaziantep’ten gelen araçlara yönelik uygulama yaptı. Jandarma ekiplerinin ise Hatay istikametinden gelen araçlara yönelik uygulama yaptığı gözlendi. Hatay ve Gaziantep’ten köy yollarından ulaşım sağlayarak Kilis’e gelmek isteyenlerin engellenmesi içinde jandarma ekipleri denetim yapıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@