O illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji kar yağışı için saat verip uyardı

Meteoroloji, Marmara'da öğleden sonra etkili olmaya başlayacak yağışlı havanın, akşam saatlerinden itibaren de yurt genelinde etkili olacağını açıkladı.

GÜNDEM 03.12.2019, 13:55 04.12.2019, 18:23 Şener Koştu
O illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji kar yağışı için saat verip uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika hava durumu tahminlerine göre Marmara bölgesinin öğlen saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girmesi, akşam saatlerinden itibaren ise yurt genelinin yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Eskişehir ve Kütahya hattı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Öğlen saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi ile Düzce, Zonguldak ve Bartın’da etkili olmaya başlayacak yağışların, akşam saatlerinden itibaren ise Marmara genelinde, Batı Karadeniz’de, Kütahya, Eskişehir, Samsun, Ordu, Manisa ve İzmir çevrelerinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Havanın kuzeybatı kesimlerde parçalı ve zaman zaman çok bulutlu, yurdun diğer bölgelerinde ise parçalı bulutlu olması bekleniyor.    

Kar Geliyor

Ülkemiz genelinde etkili olacak yağışların genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı, akşam saatlerinden itibarende Marmara’nın güneydoğusunda, Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde, Kütahya ve Eskişehir hattında karla karışık yağmur ve yer yerde kar yağışına döneceği bildirildi. Ayrıca iç kesimlerde gece görülecek sis ve pus hadisilerine karşı sürücülerin dikkatli olması istendi.

Sıcaklıklar Marmara Genelinde Düşecek

Meteoroloji, Marmara bölgesinde esecek rüzgarın akşam saatlerinde kuzey yönden esmeye başlamasıyla sıcaklıkların düşeceğini, iç kesimlerde hava sıcaklıklarında artış olacağını, ülkemizin diğer bölgelerinde ise hava sıcaklıklarının değişmeyeceğini açıkladı.

Üç Bölgeye Kuvvetli Rüzgar İkazı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de akşam saatlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esecek rüzgarın saatte 30-50 km hızla eseceğini ve kuvvetli rüzgara karşı dikkatli olunmasını istedi. Ülkemizin diğer bölgelerinde ise rüzgar güney taraflardan hafif zaman zamanda orta kuvvette esecek.    

           

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@