Okul tatili uzayacak mı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimat geldi

Herkesin aklındaki okul tatili uzayacak mı sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan cevap geldi.

Okul tatili uzayacak mı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimat geldi

Ülkemize de sıçrayan koronavirüs salgınından sonra okullara ara verilmesinin ardından herkesin merak ettiği şey, okulların tatili uzayacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlarla görüntülü görüşme gerçekleştirdi. Görüşme esnasında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında herkes tarafından merakla beklenen okulların tatil süresinin uzamasıyla ilgili bir konuşma gerçekleşti. 

Erdoğan Bilim Kurulu’nun tavsiyesinin dinlenilmesini belirtti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltilen koronavirüs sebebiyle ara verilen okulların tatil edilme süresinin uzatılmasıyla ilgili sorusuna, Erdoğan’dan Bilim Kurulu'nun tavsiyesinin dinlenilmesi talimatı geldi.

"Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter hesabından, "Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor" paylaşımında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Selçuk arasında geçen diyalog

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk arasında okulların tatil edilmesiyle ilgili aralarında geçen konuşma şu şekilde;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Bilim Kurulu'yla görüşüp tatili uzatmak istiyoruz ama sizin talimatınız ne olur?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bilim Kurulu'nun bu konudaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Yani uzatılabilir de uzatılmayabilir de ama Bilim Kurulu uzatılabilir diyorsa ona uyalım. Onların tavsiyesi istikametinde gitmekte fayda var.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@