Olay yaratan video ile ilgili inceleme başlatıldı

Sosyal medya sağlık çalışanı bir kadının "koronavirüs vakaları binlere ulaştı" sözleriyle sallandı. Ankara İbni Sina Hastanesi'nde çekilen bu görüntülerin ardından o sağlık çalışanından düzeltme geldi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Başhekimliği medyada yer alan video ile ilgili inceleme başlattığını duyurdu.

GÜNDEM 19.03.2020, 10:15 19.03.2020, 10:38 Faruk Yalçınkaya
Olay yaratan video ile ilgili inceleme başlatıldı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Başhekimliği, Uz. Dr. G.Ç.'nin koronavirüs vakalarının daha yüksek olduğuna ilişkin sosyal medyada yer alan videosu ile ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu. Başhekimliğin medyada yer alan görüntü hakkında yaptığı paylaşımda, "Bugün sosyal medyada dolaşan hastanemizle ilgili video görüntüsü hakkında Uz. Dr. G.Ç.'nin açıklaması ektedir. Konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup, gerekli uyarılar yapılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Siyasi ya da infial yaratma amaçlı söylemedim

banner32
Konula ilgili Uz. Dr. G. Ç. açıklamalarda bulundu. Doktor açıklamasında, "Uyum eğitimlerinin birinde durumun önemini daha iyi anlatabilmek ve eğitime katılanları bu zorlu süreç için hazırlayabilmek için bazı yurt dışından gelen vakalarla ilgili örnekler verdim, olumsuz bir senaryo üzerinde konuşma yaptım. Amacım, hastane malzeme eksiklikleri de dahil olmak üzere yaşayabileceğimiz zorlu süreci daha iyi ifade edebilmek ve hastane personelinin süreci daha iyi sahiplenmesini sağlayabilmekti. Siyasi ya da infial amaçlı bir söylemim yoktur, asla da olamaz. Maalesef, gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kayededilip paylaşılabilseydi olumsuz yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi."ifadelerine yer verdi.

Algıya neden olduğum için özür dilerim

Sözlerine olumsuzluk yaratma amacının olmadığını belirterek devam eden G.Ç., "Maalesef gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuzluk yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi. Hizmet içi eğitim sırasında kullandığım bazı hatalı sözcüklerin toplumda çok farklı bir algıya sebep olabildiğini gördüm. Çok üzgünüm. Bundan sonraki süreçte daha dikkatli olacağım, hastalarıma, üniversiteme, ülkeme hizmet için yoğun çalışmalarıma devam ederken sözcüklerimi daha özenli seçeceğim. Toplumsal olumsuz bir algıya neden olduğum için de herkesten özür dilerim'' dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@