Ölümcül salgın kol geziyor Yavru Vatanda koronavirüs şoku

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mağusa kentinde tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs şüphesiyle 1 kişinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

GÜNDEM 22.02.2020, 17:48 22.02.2020, 18:05 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Ölümcül salgın kol geziyor Yavru Vatanda koronavirüs şoku

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mağusa kentinde tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs şüphesiyle 1 kişinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Ölümcül virüs dünyayı tehdit etmeye devam ederken son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de paniğe yol açtığı öğrenildi.

1 Kişi Virüs Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı

Çin’de baş gösteren ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili son dakika bilgisi Kuzey Kıbrız Türk Cumhuriyeti’nden geldi. Alınan bilgilere göre, Mağusa kentinde 1 kişi virüs sebebiyle hastaneye kaldırıldı.

Vuhan Kentinde Ortaya Çıkmıştı

Tüm dünyayı tehdidi altına alan ölümcül virüs ilk olarak Çin’n Vuhan kentinde ortaya çıkmış ve binlerce kişiyi hayattan koparmıştı. Son olarak yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 347 olarak açıklanırken toplamda virüsün bulaştığı kişi sayısı ise 76 bin 288’e ulaştığı ve bunlardan 11 bin 477’sinin durumunun kritik olduğu belirtildi. 12 Aralık 2019 tarihinde baş gösteren ölümcül virüs birçok ülkeye sıçrarken Avrupa ülkelerini de tehdit altına aldı. Son olarak Türkiye’nin sınır komşusu olan İran’da baş gösteren ve toplamda 10 kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs salgını bu kez KKTC’de ortaya çıktı. KKTC’de 1 kişinin virüs taşıdığı şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapılmadı. Öte yandan Türkiye ve Çin’de vatandaşı bulunan birçok ülke virüs salgını sebebiyle vatandaşlarını tahliye etmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@