Ömer Döngeloğlu koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti

Ramazan aylarında iftar ve sahur programlarıyla evlerimize konuk olan ancak hastanede koronavirüs tedavisi görmesi sebebiyle bu Ramazan ayında ekranlarda yer alamayan ünlü ilahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hayatını kaybetti.

GÜNDEM 03.05.2020, 13:25 03.05.2020, 13:41 Sema Topbaş
Ömer Döngeloğlu koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti

Ramazan aylarında iftar ve sahur programlarıyla evlerimize konuk olan ancak hastanede koronavirüs tedavisi görmesi sebebiyle bu Ramazan ayında ekranlarda yer alamayan ünlü ilahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hayatını kaybetti. Başakşehir’de tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Döngeloğlu’nun ölüm haberini Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu duyurdu.

Ölüm Haberini Belediye Başkanı Duyurdu

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kurtoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'İnna lillah ve inna ileyhi raciun. Bir süredir koronavirüs tedavisi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hocamız Başakşehir'de tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Muhterem hocamıza Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet oldun' ifadeleriyle Döngeloğlu hocanın vefatını duyurdu. 

Mustafa Karataş'ta Paylaşım Yaptı

Ünlü İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu'nun vefatının ardından Mustafa Karataş hoca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'İnna lillah ve inna ileyhi raciun Allaah rahmet etsin. Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun' ifadelerine yer verdi. 

banner32

Ömer Döngeloğlu Kimdir?

1968 yılında Tokat'ın Zile ilçesinde dünyaya gelen Ömer Döngeloğlu, ilkokul eğitimini Zile'de aldı ve Zile İmam Hatip Lisesi'ni tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Orta derecede Arapça ve İngilizce bilen Ömer Döngeloğlu, 1986-1996 yıları arasında memleketi olan Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda oldukça uzun yıllar çeşitli idar görevler üstlenen Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzrine de yıllar boyunca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

Yaptığı Çalışmalar:

Ömer Dögeloğlu'nun yaptığı çalışmalar arasında, Peygamberin İzinde, Allah'a Adanmış Hayatlar, Yeryüzünün Yıldızları, Sözün Miracı: DUA, Allah Resulünü Görenler, Peygamberimizin Dostları ve Mus'ab bin Umeyr yer alıyor. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@