Ortaokulda güvenlik görevlisinin öğrencileri taciz ettiği iddia edildi

Mersin'de bir ortaokulda görevli olan güvenlik görevlisinin öğrencileri taciz ettiği iddiaları üzerine güvenlik görevlisi gözaltına alındı.

GÜNDEM 25.12.2019, 20:13 25.12.2019, 20:21 Şener Koştu
Ortaokulda güvenlik görevlisinin öğrencileri taciz ettiği iddia edildi

Mersin’de bir ortaokulda görev yapan güvenlik görevlisi, yaşları 12 ila 13 aralığında olan 5 öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Çocukların, psikolog eşliğinde ifade vereceği öğrenildi. Çocukların aileleri ise şüpheli güvenlik görevlisi hakkında emniyete giderek şikayetçi oldular.

Öğrenci, Ailesine Anlattı

Merkez Akdeniz ilçesi Hal Mahallesi’nde bulunan bir ortaokulda Pazartesi günü yaşanan olayda güvenlik görevlisinin kendisini taciz ettiğini iddia eden bir öğrenci, taciz olayını babasına anlatınca baba, çocuğunun anlattıklarını rehber öğretmeniyle görüştü. Güvenlik görevlisi hakkındaki iddialar üzerine durumu tutanak altına alan okul idaresi, olayı polise ihbar etti.  

Güvenlik Görevlisi Gözaltında

Okulun güvenlik görevlisi M.A.B., hakkındaki taciz iddialarından sonra polis tarafından gözaltına alındı. Olayın duyulmasının ardından Siteler Polis Merkezi’ne gelen 4 aile daha çocuklarının özel güvenlik görevlisi tarafından sözle ve elle taciz edildiğini iddia ederek ifade verip şikayetçi oldular. Tacize uğradığı iddia edilen 5 kız çocuğunun ifadesi ise psikolog eşliğinde Cumhuriyet Savcılığında alınacak.  

Kuzeninin Telefonunu Ver

banner32
Tacize uğradığı iddia edilen kız çocuklarından birisinin babası olan M.K., “Güvenlik görevlisi kızımı sözle taciz etmiş. Yanına gelerek kuzeninin telefonunu istemiş. Kızıma, ‘Sevgilin var mı?’ diye sormuş. Benim kızımı sözle taciz etmiş. Maalesef diğer arkadaşların evlatlarına elle sarkıntılık ederek tacizde bulunmuş. Kendisinden şikayetçi olduk.” dedi.

Ablanı Kocasından Ayır

Tacize uğradığı iddia edilen kız çocuklarından birinin ağabeyi olan M.D., “13 yaşındaki kız kardeşimden evli olan ablasını kendisine ayarlamasını ve kocasından ayırmasını istemiş. Ablasının sosyal medya hesabını istemiş. Kız kardeşimi de birçok defa sözlü taciz etmiş. Bir keresinde de okul çıkışında yanağından öperek fiili tacizde bulunmuş. Kendisinden şikayetçiyiz ve gereğinin yapılmasını istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.  

Örtbas Etmedik

Yaşanan taciz olayı iddialarıyla ilgili bir açıklamada bulunan Okul Müdürü Murat Teker, “Taciz olayı, Pazartesi günü akşam saatlerinde beden eğitimi öğretmenine çocukların anlatmasıyla deşifre oldu. Olay, derhal rehberlik servisine intikal ediyor. Rehberlik servisi benimle irtibata geçtikten sonrada olayı tutanak altına aldık. Ertesi gün sabahta olayı polise ihbar ettik. Polis ekipleri, okula gelerek güvenlik görevlisi şüpheliyi gözaltına aldılar. Taciz iddiaları ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü derhal bilglendirdik. Kesinlikle örtbas etme yoluna gitmedik. Bizler, çocukların eğitiminden daha fazla güvenliğinden sorumluyuz. Yaşanan bu olaydan dolayı hepimiz çok üzüldük. Derhal gereğini yaparak herhangi bir gecikmeye mahal vermedik.” şeklinde konuştu.        

           

           

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@