Otobüsle Karabük'e gelen 12 kişi ev karantinasına alındı

İstanbul'dan Karabük'e otobüs seyahatiyle gelen 12 kişinin yeni tip koronavirüs şüphesi taşıdığı gerekçesiyle ev karantinasına alındığı bildirildi.

GÜNDEM 11.07.2020, 23:03 Şener Koştu
Otobüsle Karabük'e gelen 12 kişi ev karantinasına alındı

banner32
Daha önce yaptırdıkları iki yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan aynı aileden 3 kişinin, tedavi gördükten sonra yaptırdıkları yeni tip koronavirüs testi negatif çıkınca aile bireyleri, İstanbul'dan Karabük'e doğru otobüsle yola çıktı. Eskipazar jandarma kontrol noktasında durdurulan yolculara HES kodu kontrolü yapan jandarma ekipleri, aynı aileden 3 kişinin yeni tip koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını belirledi. Aile, daha önce yaptırdıkları iki test sonucunun pozitif çıktığını, tedavi gördüktren sonra yaptırdıkları test sonucunun negatif çıktığını söylese de durum jandarma ekipleri tarafından sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, aileyi hastaneye götürdü. Yapılan sağlık kontrolünde aile de yeni tip koronavirüs belirtisine rastlanmayınca Yenice ilçesindeki evlerine gönderilen aile bireyleri ev karantinasına alındı. 

Diğer Yolcularda Ev Karantinasında 

Polis kontrolünde Karabük Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne giriş yapan yolcu otobüsünden filyasyon ekipleri gelene kadar kimsenin inmesine izin verilmedi. Yolcu otobüsünde seyahat eden diğer 6 yolcu ile 2 şoför ve 1 muavin filyasyon ekipleri tarafından hastaneye götürülerek sağlık taramasından geçirildi. Tarama sonrasında yeni tip koronavirüs belirtisi göstermeyen 9 kişide evlerine gönderilerek 14 gün boyunca karantinaya alındı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@