Pençe-Kaplan Operasyonunda 62 terörist öldürüldü!

Bölücü terör örgütü PKK’yla mücadele kapsamında icra edilen Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında şimdiye kadar öldürülen terörist sayısı açıklandı.

GÜNDEM 14.07.2020, 16:55 Sema Topbaş
Pençe-Kaplan Operasyonunda 62 terörist öldürüldü!

Bölücü terör örgütü PKK’yla mücadele kapsamında icra edilen Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında şimdiye kadar öldürülen terörist sayısı açıklandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamada, ‘Komandolarımızın nefesi, hainlerin ensesinde’ ifadelerine yer verilirken operasyon kapsamında şimdiye kadar 62 teröristin öldürüldüğü duyuruldu.

Milli Savunma Bakanı Akar’dan Açıklama

Pençe-Kaplan Operasyonu 28. gününe girerken operasyonun başarılı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şimdiye kadar 62 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgilerine yer verdi. 

banner32
Hulusi Akar

Haftalık Toplantı Gerçekleşti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın başkanlığında gerçekleşen haftalık video konferans toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Bakan yardımcıları katıldı. Video konferans toplantısında gelişmeler ve sahadaki son durumla ilgili bilgi alarak talimatlar veren Bakan Akar, savunma ve güvenlik konuları ile birlikte koronavirüs salgını ile mücadeledeki tedbirleri de ele aldı.

Pençe Kaplan Operasyonu

Teröristlere Ait 81 Hedef İmha Edildi

Toplantıda önemli açıklamalara yer veren Milli Savunma Bakanı Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği direktifler doğrultusunda hem karada hem denizde hem de havada önemli faaliyetleri yerine getirmeye devam ettiğini ifade etti. TSK’nın kahraman ve fedakar mensuplarının her zaman ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı içinde görevlerini yerine getirmeyi sürdürdüklerini dile getiren Bakan Akar, ‘Komandolarımızın nefesi, hainlerin enselerinde’ diyerek Pençe-Kaplan Operasyonu ile ilgili bilgi verdi. 15 Haziran tarihinde Pençe-Kartal Harekatı ile toplam 6 bölgede teröristlere ait olan 81 hedefin imha edildiğini aktaran Akar, söz konusu harekatın hemen ardından 16 Haziran tarihinde başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu’nun da kahraman Mehmetçik’in büyük başarısı ve kahramanlığıyla devam ettiğini belirtti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@