Pendik’te fazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün sözleri şaşkınlık yarattı

İstanbul Pendik'te fazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün polis ekiplerine verdiği cevap şaşkınlık yarattı. 

GÜNDEM 04.07.2020, 11:40 Sinem Ramazanoğlu
Pendik’te fazla yolcu taşıdığı için ceza kesilen minibüs şoförünün sözleri şaşkınlık yarattı

İstanbul Pendik'te fazla yolcu taşıdığı için polis ekipleri tarafından ceza kesilen minibüs şoförünün, "Cezayı yedim afiyet olsun. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin" sözleri şaşkınlık yarattı.

"Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin"

banner32
Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Pendik’te toplu taşıma araçlarını denetleyen polis ekipleri, denetledikleri iki minibüsün olması gerekenden 4 yolcu fazla taşıdığını gördü. Kurallara uymadıkları için cezai işlem uygulanan minibüs şoförlerinden biri karşısında basın mensuplarını görünce, "Kurban olayım. Devletin canı sağ olsun onlar yanlış iş yapmaz. Cezayı ben yedim afiyet olsun. Alıştık. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin" şeklinde konuşması şaşkınlık yarattı.

Para cezası uygulandı

Polis ekiplerinin denetimine takılan başka bir minibüs şoförüne ise, olması gerekenden 3 yolcu fazla olduğu için para cezası kesildi.  Ceza yiyen minibüs şoförü, "Fazla 3 yolcum vardı. Yapacak bir şey yok. Sadece bugün bana denk geldi. Arabalar hep boş gidiyor. 104 TL ceza verdi. Benim arabam 16 kişilik normalde, oturanları göremedim. Ne desem boş ama. Cezayı yedik, yapacak bir şey yok. Almamamız lazımdı ama aldık" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@