Peygamber torunu olduğunu iddia eden kadından akıllara durgunluk veren dolandırıcılık

Eskişehir'de bir çiftlik evinde soruda dergah adı altında psikolojik sorunları olan kişileri tedavi ettiğini iddia eden ve dolandırıcılık yapan Sibel Gönül hakkında 121,5 yıl hapis cezası talep edildi.

Peygamber torunu olduğunu iddia eden kadından akıllara durgunluk veren dolandırıcılık

Eskişehir'de Tepebaşı ilçesine bağlı Keskin Mahallesi'nde 10 dönümlük bir arazi içerisinde sözde dergah olarak adlandırılan bir çiftlik evine jandarma komutanlığı ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Çiftlik evinde psikolojik rahatsızlığı bulunan kişileri para karşılığında ilginç yöntemler kullanarak tedavi ettiğini öne süren Sibel Gönül jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında düzenlenen operasyonun ardından evde yakalanan Sadık Gönenli tutuklanırken Sibel Gönül ise Sakarya’nın Serdivan ilçesinde kaçarken yakalandı. Yakalanan kadın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

121 yıl hapis cezası istendi

Sibel Gönül ve oğlu Sadık Hamza Gönenli hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. Hazırlanan iddianame Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve 2'si tutuklu 4 sanık hakkında dava açıldı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Sadık Hamza Gönenli ve annesi Sibel Gönül hakkında dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan 27 mağdurun her biri için 4,5 yıl hapis cezası istendi.

Akıl almaz iddialar

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede mağdurların iddiaları da yer aldı. Sibel Gönül'ün ‘Nursema Edebalioğlu’ takma ismini kullandığı belirtilen iddianamede, kendisine ulaşan mağdurlara Kendisinin peygamber dört halife vermiş olarak kabul edilen bazı kişilerin isimlerini söyleyerek bunlarla görüştüğünü şifalı kana sahip olduğunu ve görülmeyen üstatlarla bağlantılarının bulunduğunu söyleyerek mağdurları ikna ettiği ifade edildi.

Seans ücreti 200 lira

Cumhuriyet Savcılığı iddianamenin devamında Sibel Gönül'ün kendisine ulaşan mağdurlarla sohbet adı altında seanslar düzenlediği ve kişilerin yaşadığı hayatlarla ilgili örnekler vererek bazı dini söylemler ve hareketler doğrultusunda mağdurlardan seans başına 200 lira aldığı belirtildi.

Kanını içirdi

27 mağdurun ifadelerine de yer verilen iddianamede, Sibel Gönül'ün kendisine ulaşan bir kişiye büyü olduğunu söyleyerek çamaşır leğeni içerisinde kum birikintisi ve üzerinde koyun kafası ile kemiklerinin bulunduğu cisimler gösterdiği ve bu çivileri sökerek kendisini kuyudan kurtaracağını söylediği belirtildi. Aynı zamanda bazı mağdurlara şifalı olduğunu söylediği kendi kanı içiren Sibel Gönül’ün bazı mağdurlardan da tedavi etmek amacıyla kan aldığı ifade edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@