Polis drift atan 2 sürücüyü gözaltına aldı

Polis ekipleri, asker konvoyunda yolu trafiğe kapatarak ve drift atarak trafik güvenliğini tehlikeye sokan iki sürücüyü haklarında adli işlem yapılması için gözaltına aldı.

GÜNDEM 21.01.2020, 18:51 Şener Koştu
Polis drift atan 2 sürücüyü gözaltına aldı

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde drift atarak trafik güvenliğini tehlikeye sokan 2 sürücü, polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Sürücülere 6 bin 141 TL trafik cezası kesildi.

Trafik Güvenliğini Tehlikeye Attılar

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, Yenibosna’da asker uğurlama konvoyunda bulunan bazı araç sürücülerinin yolu trafiğe kapatarak ve tehlikeli bir şekilde araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye attığı görüntüleri incelemeye aldı. Sosyal medyada da büyük tepki çeken görüntülerdeki sürücülerin cezasız kalmaması için polis çalışma başlattı.  

İki Gözaltı

Konvoydaki görüntüleri detaylı bir şekilde inceleyen emniyet ekipleri, araç sürücüleri U.T. ve F.T.’yi gözaltına alarak emniyete götürdü. Araç sürücüleri U.T. ve F.T.’ye, araçlarıyla drift atarak trafik güvenliğini tehlikeye soktuklarından dolayı 6 bin yüzkırkbirer TL trafik cezası kesildi. İki sürücünün ehliyetlerine de 2 ay geçici olarak el konularak trafikten men edildiler. Ayrıca F.T.’nin kullandığı araçta 2 ay süreyle trafikten men edildi. Trafik güvenliğini bilinçli bir şekilde tehlikeye atan iki sürücü hakkında gerekli adli işlemin yapılması için sürücüler, Küçükçekmece Şehit Ahmet Zehir polis merkezine götürüldü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@