Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu: Bütün deneysel ilaçları benim üstümde deneyebilirsiniz

Çapa tıp fakültesinde görevli Profesör Dr. Cemil Taşçıoğlu düğün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Durumu ağırlaştıktan sonra yoğun bakıma götürülen Cemil Hoca yanında bulunan öğrencisi olan doktorlara bütün deneysel ilaçları kendisinin üzerinde deneyebileceklerini söyledi.

GÜNDEM 02.04.2020, 11:24 02.04.2020, 12:01 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu: Bütün deneysel ilaçları benim üstümde deneyebilirsiniz

Türkiye'nin en önemli değerlerinden biri olan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi dahiliye profesörü Cemil Taşçıoğlu coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. Durumu kötüleştikten sonra yoğun bakım ünitesine götürülen Taşçıoğlu bu sırada yanında bulunan ve öğrencisi olan doktorlara söyledikleri ile son anında bile bilimin hizmetinde olduğunu gözler önüne serdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Profesör Doktor Taşçıoğlu için hem taziye mesajı yayınladı hem de gazetelere taziye ilanı verdi.

Oğlu sosyal medya hesabından duyurdu

banner32
Cemil Taşçıoğlu’nun oğlu Onur Taşçıoğlu Türkiye'yi üzen haberi sosyal medya hesabından açıkladı. Babasının hayatını kaybettiğini paylaşan Onur Taşçıoğlu’nun attığı bu tweet kısa süre içerisinde 16 binden fazla RT alırken 219 bine yakın beğeni ve 40 binden fazla yorulma aldı. Sosyal medyadaki bu yoğunluk Taşçıoğlu’nun ne kadar çok sevildiğini ve İnsanların hayatına ne kadar dokunduğunu da gözler önüne Serdi.

Bütün deneysel ilaçları benim üstünde deneyebilirsiniz

Alınan bilgiye göre Profesör Dr. Cemil Taşçıoğlu durumu ağırlaşıp yoğun bakıma kaldırıldığı sırada öğrencisi olan doktorlara hastalıkta denenecek olan bütün deneysel ilaçları kendi üzerinde deneyebileceklerini söyledi. Bir öğrencisi o sözleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@