Rize Emniyet Müdürü’nü şehit etmişti FETÖ’ye üye olmak suçundan tutuklandı

Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun FETÖ’ye üye olmaktan tutuklandığı öğrenildi.

Rize Emniyet Müdürü’nü şehit etmişti FETÖ’ye üye olmak suçundan tutuklandı

Eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun FETÖ’ye üye olmaktan tutuklandığı öğrenildi. FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmaktan tutuklanan polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun eski Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit etmişti.

Tayin ve Çalışma Saatlerini Görüşmeye Gitmişti Silahla Saldırdı

Derepazarı Trafik Şube’de görevli olan polis memuru İsmail Hakkı Saraçoğlu, çalışma saatleri ve tayin meselesini konuşmak amaçlı Altuğ Verdi’den randevu aldı. Görüşme öncesinde prosedür gereği üzerindeki silahı özel kalem müdürüne bırakan ve Verdi’nin makam odasına giren Saraçoğlu’nun görüşmenin olumsuz geçmesi üzerine dehşet saçtığı öğrenildi. Olumsuz geçen görüşme sonrasında çıktığı odaya silahını geri alarak tekrar giren ve ilk olarak Altuğ Verdi’ye daha sonrada kendisine engel olmak isteyen personel şube müdürü Ercan Polat ve koruma polisi olan Yiğitcan Köksal’a ateş açtığı öğrenildi. Gözü dönen polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu binada görevli olan polisler tarafından bacaklarından vurularak etkisiz hale getirilmişti.

Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Kimdir?

Polis memuru İsmail Hakkı Saraçoğlu tarafından şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılı İstanbul doğumludur. 1989 yılında Polis Koleji’nden 1993 yılında ise Polis Akademisi’nden mezun olan Altuğ Verdi, İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığı’nda farklı rütbelerde görev yapmıştır. 2016 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Altuğ, 2017 yılında Rize Emniyet Müdürlüğü görevine atanmıştır. Polis memuru İsmail Hakkı Saraçoğlu tarafından şehit edilen Altuğ Verdi, evli ve bir kız çocuk babasıydı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@