Rus savaş uçakları TSK kontrolündeki sivil yerleşimleri hedef aldı! Ölü ve yaralılar var

TSK tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı ile teröristlerden arındırılan El Bab ilçe merkezinde yer alan sivil yerleşim yerlerine Rus savaş uçakları tarafından hava saldırısı düzenlendi.

GÜNDEM 16.07.2020, 01:00 16.07.2020, 01:08 Sema Topbaş
Rus savaş uçakları TSK kontrolündeki sivil yerleşimleri hedef aldı! Ölü ve yaralılar var

TSK tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı ile teröristlerden arındırılan El Bab ilçe merkezinde yer alan sivil yerleşim yerlerine Rus savaş uçakları tarafından hava saldırısı düzenlendi. 2 kez düzenlenen hava saldırısı sonucunda gelen ilk bilgilere göre 1 kişi hayatını kaybederken 11 kişi de yaralandı.

Sivil Yerleşimlere Saldırı

Suriye’nin Kuzeyinde yer alan ve TSK tarafından düzenlenen Fırat Kalkanı operasyonu ile terörden arındırılan El Bab ilçe merkezindeki sivil yerleşimler Rus savaş uçaklarının hedefi oldu. Askeri muhaliflere ait olan uçak gözlemevinden aktarılan bilgilere göre, sivil yerleşimlere düzenlenen 2 ayrı saldırı Rusya’ya ait olan TSİ savaş uçağı ile saat 22.29 ve 22.44 sıralarında gerçekleştirildi. Öte yandan uçak gözlemevi Rus uçaklarının El Bab’da uçuşlarını devam ettiğini de aktardı.

1 Sivil Öldü, 11 Sivil Yaralandı

Rus savaş uçaklarının hedef aldığı sivil yerleşimlere yapılan saldırıların ardından ilk belirlemelere göre, 1 sivil hayatını kaybederken 11 sivil de yaralandı. Aralarında çocukların da yer aldığı aktarılan yaralıların ilçedeki hastanelere sevk edildiği bilgilerine yer verildi.

banner32
El Bab

Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

Saldırıların ardından olay yerine gelen Sivil Savunma ekiplerinin yıkılan binaların enkazında arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği, saldırıların yaşandığı bölgeye çok sayıda ambulans yönlendirildiği öğrenildi. Bölgede ölü ve yaralı sayısında artış olmasından endişe duyuluyor.

Saldırı

Bölge Terör İşgalinden Kurtarılmıştı

El Bab ilçesi 2017 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu’nun ortak operasyonları ile terör örgütü işgalinden kurtarılmıştı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@