Sağlık Bakanı dün geceki görüntülerden sonra ilk kez konuştu

Dün gece 31 ilde 48 saat boyunca ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşların fırınlara akın etmesi ve sosyal mesafenin hiçe sayılmasıyla ilgili ilk kez konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mücadeleden ödün vermeyeceğiz diyerek koronavirüsle mücadeledeki kararlılığı bir kez daha vurguladı.

GÜNDEM 11.04.2020, 21:00 Sema Topbaş
Sağlık Bakanı dün geceki görüntülerden sonra ilk kez konuştu

Dün gece 31 ilde 48 saat boyunca ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşların fırınlara akın etmesi ve sosyal mesafenin hiçe sayılmasıyla ilgili ilk kez konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mücadeleden ödün vermeyeceğiz diyerek koronavirüsle mücadeledeki kararlılığı bir kez daha vurguladı. Dün gece Türkiye’den gelen ve tüm tedbirlerin hiçe sayıldığı yorumlarına neden olan görüntüler sonrasında tüm gözler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çevrilmişti. Bakan Koca, Twitter hesabından paylaşım yaparak konuyla ilgili ilk kez konuştu. 

‘Mücadeleden Ödün Vermeyeceğiz’

Sokağa çıkma yasağı kararının ardından ne yorum yapacağı merak konusu olan Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, 31 Aralık’tan bu zamana kadar sürdürülen mücadeleden ödün vermemekte kararlı olduklarını ve yapılan uyarıların istisnasız her koşulda geçerli olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade etti. Bu süreci birlikte, sağ duyu içinde ve başarıyla tamamlayacağız diyen Bakan Koca, bu inançtan hiçbir zaman taviz verilmemesi gerektiğini ve mücadelenin sonuna odaklanılması gerektiğini aktardı.

banner32

Virüsün Başlangıcından İtibaren Mücadelenin Başrolünde

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve birçok ülke gibi Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs salgınının başladığı ilk günden bu yana gerek kriz yönetimi gerekse uygulanan yöntemlerle ülkemizde everilen koronavirüs mücadelesinin başrolünde olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizde virüsün baş gösterdiği ilk günden beri en şeffaf bilgilendirmeleri yaparak salgının bulaşma hızını en aza indirmek ve bu zorlu süreçten en az hasarla çıkabilmek için tüm çabasını ortaya koymasıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.


 

Yorumlar (1)
Emine 4 ay önce
Evet başta sağlık bakanımız olmak üzere, ilgili bütün alanlar yüksek tempoda çalışıyorlar, kendilerine taktir ve teşekkür ediyorum, fakat her ne kadar çalışılırsa çalışılsın virüsün sıradışı ve çok yabancı bir virüs olduğu için görüldüğü gibi tüm Dünya tıbbını aciz bırakmakta! dolayısıyla çalışma yüksek, o çalışmaya göre başarı düşük! temennimiz, bu yabancı kendisini tam olarak tanıtmadan aramızdan ayrılıp gitsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@