Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika açıklaması

Bilim Kurulu ile yapılan toplantı sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 27.03.2020, 19:43 27.03.2020, 23:03 Sema Topbaş
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika açıklaması

Bilim Kurulu ile yapılan toplantı sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu. Yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili Bilim Kurulu ile önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini aktaran Bakan Koca, en önemli konunun sokaktaki yaşamı kısıtlama konusu olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Koca'dan Açıklama

banner32
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu ile gerçekleştirilen önemli koronavirüs toplantısı sonrasında açıklamalara bulundu. Koronavirüs tedbileri kapsamında en önemli konunun sokaktaki yaşamın kısıtlanması olduğunu dile getirdi. Önümüzdeki günlerin çok farklı olacağını söyleyen Koca, bu virüsün dünya genelinde hayatı değiştirecek kabiliyete sahip olduğunu ifade etti. Herkesin hayat tarzında bazı değişikliğe gitmesi gerektiğini söyleyen Koca, temas kesildiğinde virüsün de önünün kesildiğini belirtti. Günlük hayatta alınacak tedbirlerin basit tedbirler olduğunu söyleyen Bakan Koca, hastalığın yayılmasını engelleyecek olan şartların sağlnması ve bu şartlara uyulması gerektiğini ifade etti.

Sosyal Hareketlilik En Alt Düzeye İndirilmeli

Bakan Koca, koronavirüs salgınıyla ilgili bugün en kritik toplantının gerçekleştirildiğini söylerken tüm dünyada salgına karşı başarı göstermiş olan faaliyetlerin incelendiğini aktardı. Salgın karşısında alınan tedbirler kapsamında sosyal hareketliliğin en alt düzeye indirilmesi gerektiğini söyleyen Bakan Koca, bu yüzden insanların daha az karşılaşması gerektiğini ifade etti.

Ayrıntılar Geliyor...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@