Sağlık Bakanı Koca'dan müjdeli haber: salgını kontrol altına aldık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında kamera karşısına geçti. Bakan Koca’nın koronavirüs salgını ve süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

GÜNDEM 22.04.2020, 19:53 22.04.2020, 20:39 Sema Topbaş
Sağlık Bakanı Koca'dan müjdeli haber: salgını kontrol altına aldık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında kamera karşısına geçti. Bakan Koca’nın koronavirüs salgını ve süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor. Bilim Kurulu toplantısı sonrası kamera karşısına geçen Sağlık Bakanı Koca, ülkemizdeki koronavirüs salgınıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunuyor. 

Sağlık Bakanı'ndan Önemli Açıklamalar

Bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, son 24 saat içinde gerçekleşen koronavirüs vaka ve ölü sayısı hakkında bilgi verdi. Elde edilen verilere göre salgının kontrol altına alındığını aktaran Koca, mücadelede her yeni gün daha iyi daha ileride olduğumuzu ifade etti.

'Mücadelede Gerekli Olan Gerçeğin Kendisidir'

banner32
Bu mücadelede tek gerekli olanın gerçeğin kendisi olduğunu söyleyen Bakan Koca, güven olmadığı takdirde böylesi büyük bir salgının üstesinden gelinemeyeceğiniifade etti. Tüm şeffaflığıyla açıklamalarına devam eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mücadelenin görünmeyen kahramanının güven duyanlar olduğunu, bu güven duygusu sayesinde yetkililerden yapılan tüm çağrılara uyulduğunu belirti.

'Salgını Kontrol Altına Aldık'

Koronavirüs salgınının bazı aşamaları hakkında önemli bilgiler aktaracağını söyleyen Bakan, ölüm oranlarıyla ilgili bazı karşılaştırmalar yaptı. Türkiye'nin koronavirüsle mücadelede her yeni günde daha iyi ve daha ileride olduğunu söyledi. Ortaya çıkan verilere bakıldığında tüm verilerin salgının kontrol altına alındığını gösterdiğini ve yeni hasta sayısında azalma olduğunu ifade etti. Öte yandan Sağlık Bakanı, hiçbir cümle ve umudun bu süreçte rehavete kapılma duygusunu tetiklememesi konusunda uyarılarda bulundu.

Ayrıntılar Geliyor...
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@