Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması! Vaka ve ölü sayısı arttı

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat içerisinde vaka ve ölü sayısının arttığını söyledi.

GÜNDEM 23.03.2020, 23:26 24.03.2020, 16:13 Şener Koştu - sener.kostu@canlihaber.com
Sağlık Bakanı Koca'dan son dakika açıklaması! Vaka ve ölü sayısı arttı

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Türkiye'deki koronavirüs vakalarındaki son durum hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Koca, son 24 saat içerisinde 293 yeni vaka tespit edildiğini ve 7 vatandaşımızında hayatını kaybettiğini ifade etti. 

Son 24 Saatte 3 bin 672 Test Yapıldı

Sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla Türkiye'deki koronavirüs salgınındaki son durum hakkında önemli bilgiler paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat içerisinde yapılan 3 bin 672 testten 293 testin pozitif çıktığını ve tüm çabalara rağmen 7 vatandaşımızın, koronavirüs salgınına yenik düşerek yaşamını kaybettiğini söyledi. Sağlık Bakanı tarafından yapılan bu açıklamayla ülkemizdeki toplam vaka sayısı bin 529'a, toplam can kaybı ise 37'ye yükselmiş oldu. 

Gençlere Önemli Uyarı

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gençlere de önemli uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Gençlerimiz, koronavirüs salgınının dışında değildir. Yaşamlarını yavaşlatmaları, özellikle riskli alanlardan uzak durmaları ve riski ev ortamına taşımamaları gerekir. Gençlerimizde evde kalmalı. Hayat eve sığar." dedi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@