Sağlık Bakanı Koca: Vaka ve ölü sayısında artış var

Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Türkiye'deki koronavirüs salgınında son durum hakkında önemli bilgiler veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka ve ölü sayısında artış olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 25.03.2020, 23:44 26.03.2020, 15:36 Şener Koştu - sener.kostu@canlihaber.com
Sağlık Bakanı Koca: Vaka ve ölü sayısında artış var

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye'deki koronavirüs salgınındaki son durum hakkında önemli bilgiler paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat içerisinde 561 yeni vaka tespit edildiğini ve 15 hastanın hayatını kaybettiğini söyledi. 

Sıfır Riskle Yaşamaya Gayret Edelim

Sıfır riskle yaşamaya çalışmamız gerektiğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son 24 saat içerisinde 5 bin 35 test neticelendirildi. Neticelenen bu testler içerisinden 561 kişiye koronovirüs tanısı kondu. 15 hastamızı ise koronavirüs rahatsızlığından dolayı kaybettik. Bugüne kadar kaybettiğimiz hasta sayımız maalesef 59'a ulaştı. Toplam vaka sayımız ise 2 bin 433'e yükseldi. Sayılar, kayıp acısını ve endişeyi ifade etmekte yetersiz kalır. Bizleri hayata bağlayan en önemli etken alınacak tedbir olacaktır." dedi.  

Yorumlar (3)
mustafa 1 hafta önce
hem evde kalun diolar hem ise gidiyoz sacmalik sokaga cikma yasagina evet 1 ay evden cikma demeleri lagzim
Mehmet 1 hafta önce
işe giden birisi olarak bu iş böyle çözülmez sadece marketler ve eczaneler açık olacak o da 4 saat sokağa çıkma yasağı gelmesi lazım 1 ay yeterli yoksa italyadan beter oluruz
Sadık 1 hafta önce
İsemi gidek evdemi kalak isyerindemi olek arkadas calismak zorundayiz asgari ucrete calisiyok eve ekmegi zor goturuyok cok kisiyi isten cikardilar isyerimizde evde kal demekle peynir gemisi yurumuyor sayin yetkililer iş aş ne olacak gercekleri gorun ve sorunu cozun evde kal kalmakla cozum olmuyor..