Sağlık Bakanı Koca: Virüs yan yana yürürken de bulaşabilir

Twitter hesabında sokakta yürüyen 5 gencin fotoğrafını paylaşan Sağlık Bakanı Koca, "Üç arkadaş, koronavirüse taviz vermiş. Oysa virüs, bir kişiyle karşı kaşıya dururken de bulaşabilir, yan yana yürürken de." ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM 12.07.2020, 16:40 Şener Koştu
Sağlık Bakanı Koca: Virüs yan yana yürürken de bulaşabilir

Toplumu yeni tip koronavirüs salgınından korumak için twitter hesabından sık sık paylaşım yaparak vatandaşları uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Paylaşımında 5 gencin fotoğrafına yer veren Sağlık Bakanı Koca, virüsün yan yana yürürken de bulaşabileceğini söyledi. 

Üç Arkadaş Taviz Vermiş

banner32
Sağlık Bakanı Koca'nın paylaştığı fotoğrafta yer alan gençlerden 2'si maskelerini nizami takmışken, 3 gencin ise maskelerini çene altına indirdiği görülüyor. Bu fotoğrafa dair yorumda bulunan Sağlık Bakanı Koca, "Bu fotoğraf karesinde, koronavirüs salgınına karşı ön planda 5 kişiyiz. Üç arkadaş, maskelerini çenelerinde taşıyarak koronavirüse karşı taviz vermiş. Oysa koronavirüs, biriyle karşı karşıya dururken de bulaşabilir, yan yana yürürken de. Bir dahaki karşılaşmamızda sizi daha donanımlı görelim arkadaşlar." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@