Sağlık Bakanı Koca’dan sevindiren haber! 2 koronavirüs hastası tabucu oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada güzel haberi verdi. 65 yaşında olan erkek bir koronavirüs hastası ile 60 yaşında olan başka bir erkek koronavirüs hastasının taburcu haberini duyuran Koca, hastaların 7 gün sonra taburcu edildiğini belirtti.

GÜNDEM 25.03.2020, 19:40 26.03.2020, 01:23 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Sağlık Bakanı Koca’dan sevindiren haber! 2 koronavirüs hastası tabucu oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada güzel haberi verdi. 65 yaşında olan erkek bir koronavirüs hastası ile 60 yaşında olan başka bir erkek koronavirüs hastasının taburcu haberini duyuran Koca, hastaların 7 gün sonra taburcu edildiğini belirtti. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 60 yaş üstü iki erkek hastasının taburcu edildiği müjdesini verdi.

Sağlık Bakanı'ndan Sevindiren Haber

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı son açıklamalarda sevindiren haberi verdi. İnsan sağlığını doğrudan tehdit eden koronavirüs salgınının genç veya yaşlı ayrımı yapmadığını söyleyen Koca, Fark edilmeyen bir rahatsızlık varsa virüsün bunu ortaya çıkardığını söyleyen Koca, okullara verilen aranın uzatıldığını da söyledi. Zorunlu olarak verilen aranın tatil olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Bakan, ailelerin çocukların da bunu böyle anlamamaları için önlemler alması gerektiğini vurguladı. Çocukların drslerinden geri kalmaması gerektiğine dikkat çeken Koca, verilen zorunlu aranın uzatılacağını aktardı.

60 Yaş Üstü 2 Hasta Taburcu Edildi

Sağlık Bakanı Koca, özellikle erken dönemde şlk vakalardan olan 2 hasta hakkında ço önemli bilgiler verdi. 65 yaşın da bir erkek hastanın ve 60 yaşında olan başka bir erkek hastanın taburcu olduğunu söyleyen Bakan, her iki hastanın da 7 günlük bir süreçte taburcu edildiğini aktardı. 

Türkiye'de Toplam Vaka Sayısı 2 Bin 433'e Yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde 5 bin 35 tes sonuçlandığını ve 561 yeni tanı konduğunu duyurdu. Son 24 saat içinde 15 hastanın hayatını kaybettiğini duyuran Koca, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 59'a yükseldiğini belirtti. Koronavirüs tanısı konan toplam hasta sayısının 2 bin 433'e yükseldiğini açıklayan Bakan Koca, verilen sayıların ve kayıp acısının endişeyi ifade etmediğini belirterek, 'Sıfır riskle yaşamaya çalışalım. Bizi hayata tedbir bağlar.' ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@