Sağlık Bakanlığı online koronavirüs testini devreye soktu

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs belirtilerini gözlemleyen kişilerin ne yapmaları gerektiğini içeren internet sitesini yayına soktu.

Sağlık Bakanlığı online koronavirüs testini devreye soktu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ülkemizde de 191 kişide görülmesi ve üç can kaybının yaşanmasının ardından arttırılan önlemler arasına Sağlık Bakanlığı bir yenisini daha ekledi. Koronavirüs belirtilerini gözlemleyen kişilerin ne yapmaları gerektiğini içeren internet sitesini yayına soktu.

Tedbirler arttırılıyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs can almaya hızlı bir şekilde devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile, vaka sayısının 191’e yükselmesiyle üçte can kaybının yaşanmasının ardından, koronavirüs belirtilerini gözlemleyen kişilerin kendilerini test etmeleri için siteyi yayınladı. 

Online test devreye sokuldu

Yayınlanan sitede, "Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir" ifadeleri yer alıyor. Aynı zamanda, "Eğer kendinizde veya bir yakınınızda koronavirüsü olduğunu düşünüyorsanız soruları cevaplayınız" uyarısı not düşüldü.

ONLİNE KORONAVİRÜS TESTİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@