Sağlıkçılar bize yük oluyor açıklamasını yapan Zonguldak Valisi’ne tepki yağıyor

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ta bugüne kadar görülen 567 koronavirüs vakasından 137 tanesinin sağlık çalışanı olmasıyla ilgili yaptığı açıklama tepki topladı.

GÜNDEM 18.04.2020, 15:41 18.04.2020, 18:30 Sema Topbaş
Sağlıkçılar bize yük oluyor açıklamasını yapan Zonguldak Valisi’ne tepki yağıyor

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ta bugüne kadar görülen 567 koronavirüs vakasından 137 tanesinin sağlık çalışanı olmasıyla ilgili yaptığı açıklama tepki topladı. Vali Bektaş’ın yaptığı değerlendirmede, ‘Sağlıkçılar bize yük oluyorlar’ ifadelerini kullandı. Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine geri adım atan Vali, sağlık çalışanlarından özür diledi.

Zonguldak Valisi’nden Skandal Sözler

Dün düzenlediği basın toplantısında koronavirüs salgınıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, koronavirüs salgınıyla ilk günden bu yana büyük bir fedakarlık ve özveri ile çalışan sağlık çalışanlarını enfekte olmakla suçlamış ve yük olduklarını söylemişti. Vali Bektaş, kullandığı ifadeler sonucunda kendisine gelen tepkiler üzerine sağlık çalışanlarından özür diledi.

137 Sağlık Çalışanında Koronavirüs Tespit Edildiğini Söyledi

banner32
Zonguldak’ta sağlık çalışanlarının çok önemli görevler yaptıklarını belirten Vali Bektaş, Zonguldak ilinde tespit edilen 567 koronavirüs vakasının 137’sinin sağlıkçılardan oluştuğunu dile getirdi. Sağlıkçıların özverili bir şekilde çalıştığını söyleyen Bektaş’ın her türlü tedbiri almalarına rağmen maalesef sağlık çalışanlarının kendilerini koruyamadıklarını ifade etti. Bu durumun faturayı ağırlaştıran bir olay olduğunu söyleyen Vali, misafirhanede onları misafir ettiklerini ve onlardan ücret almadıklarını söyledi. Ancak sağlıkçıların orada kendi aralarındaki ilişkilerinde dikkatli olmamaları sebebiyle hem kendilerini hem de yetkilileri sıkıntıya soktuğunu ifade eden Vali Erdoğan Bektaş, onların halkın kahramanı olduğunu kendi hayatını ortaya koyan insanlar olduğunu ancak yeteri kadar dikkatli olmadıklarında sıkıntı yaşandığını ifade etti.

Sağlık Çalışanlarından Özür Diledi

Zonguldak Valisi tarafından kullanılan bu ifadelere sosyal medya üzerinden tepki üstüne tepki geldi. Sağlık çalışanlarının da tepki gösterdiği sözler sonrasında Vali Bektaş bir açıklama daha yaptı ve sağlık çalışanlarından özür edildi. Yaptığı açıklamada amacının sağlık çalışanlarını üzmek olmadığını söyleyen Bektaş, ‘Açık yüreklilikle özür diliyorum’ diyerek herkesin olağanüstü bir dönemden geçtiğini ifade etti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@