Sakarya'da çocukların bulduğu obüs mühimmatı imha edildi

Sakarya'ya bağlı Serdivan ilçesinde tarla yolu kenarında bir obüs mühimmatı bulundu. Jandarma ekiplerine yapılan ihbarın ardından olay yerine gelen uzman ekipler, obüs mühimmatını kontrollü bir şekilde imha ederek etkisiz hale getirdi.

GÜNDEM 11.07.2020, 23:57 Şener Koştu
Sakarya'da çocukların bulduğu obüs mühimmatı imha edildi

Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki D-100 kara yolunun Aşağı Dereköy Mahallesi Kayabaşı bölgesinde meyve bahçesinden dönmekte olan çocuklar, patlayıcı bir cisim fark etti. Olay derhal jandarma ekiplerine ihbar edildi. Olay yerine intikal eden jandarma ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alırken D-100 kara yoluda çift taraflı ulaşıma kapatıldı. 

banner32

Patlayıcı Madde İmha Ekibi Geldi

Olay yerindeki cismin, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Timi tarafından yapılan inceleme sonrasında 155 milimetre çapında obüs mühimmatı olduğu anlaşılınca Jandarma Kriminal Dairesi Başkanlığı, obüs mühimmatının imha edilmesi için patlayıcı madde imha ekibini olay yerine gönderdi. Paslanmış ve çarpma neticesinde tapa kısmı parçalanmış olan obüs mühimmatını güvenli bir bölgeye taşıyan patlayıcı madde imha uzman ekibi, bir çukur kazarak obüs mühimmatını patlatarak etkisiz hale getirdi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@