Sakarya’da yaşanan patlama sonrası fabrika sahibinden açıklama geldi

Sakarya’da havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası konuşan fabrika sahibi Yaşar Coşkun, "Fabrikayı defalarca kez denetledik" açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 04.07.2020, 10:29 04.07.2020, 11:41 Sinem Ramazanoğlu
Sakarya’da yaşanan patlama sonrası fabrika sahibinden açıklama geldi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 4 kişi hayatını kaybetti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan fabrika sahibi Yaşar Coşkun, "Yönetmeliğe ve tüzüğe uygun çalıştık. Fabrikayı defalarca kez denetledik" ifadelerini kullandı.

"Fabrikayı defalarca kez denetledik"

Sakarya’nın Hendek ilçesinde Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bulunan bir havai fişek fabrikasında sebebi bilinmeyen nedenden dolayı patlama meydana geldi. Yaşanan patlama sonucunda 4 kişi hayatını kaybetti. Fabrikanın 3 ortağından biri olan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun yaşanan faciayla ilgili açıklamalarda bulundu. Coşkun yapmış olduğu açıklamada, "Yönetmeliğe ve tüzüğe uygun çalıştık. Fabrikayı defalarca kez denetledik" dedi.

banner32
Yaşanan patlamayla ilgili konuşan Coşkun, fabrikada daha önceden de 2 patlamanın meydana geldiğini ve bu yaşanan patlamayla birlikte toplamda 3 patlama yaşandığını söyledi.

"Patlama konusunda eğitim almayan işçi çalışmıyor"

Fabrikanın 3 ortağından biri olan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, kendisine sorulan fabrikada patlama konusunda eğitim almamış herhangi bir çalışan var mıydı sorusuna, "Bunların hepsi yönetmeliklere uygundur. Patlama konusunda eğitim almayan işçi çalışmıyor. Tebliğler yaptık. Fabrika mütemadiyen denetleniyor. İşçilerimiz de eğitimli işçiler. Patlamanın sebebine ilişkin bir şey söyleyemem çalışmalar devam ediyor" şeklinde cevap verdi.

Patlama sonrası açıklamada bulunan Coşkun, fabrikada gereken önlemlerin bugüne kadar alındığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@