Sakarya’daki havai fişek fabrikasında çıkan patlama sonrası Belediye Başkanı’ndan korkutan açıklama!

Sakarya’da havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrası Sakarya Belediye Başkanı’ndan, "Vahim bir tablo var" açıklaması geldi.

GÜNDEM 03.07.2020, 12:31 03.07.2020, 12:37 Sinem Ramazanoğlu
Sakarya’daki havai fişek fabrikasında çıkan patlama sonrası Belediye Başkanı’ndan korkutan açıklama!

Sakarya’da havai fişek fabrikasında çıkan patlama sonrası Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den korkutan açıklama geldi. Yüce yapmış olduğu açıklamada, "Vahim bir tablo var. Yaralılarımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Patlamalar devam ediyor. Bütün ekiplerden yardım istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

"Vahim bir tablo var"

banner32
Sakarya’nın Hendek ilçesinde Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bulunan bir havai fişek fabrikasında sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi. Yaşanan patlama sonrası fabrikada yangın çıktı. İçeride 150-200 çalışanın bulunduğu fabrika hakkında Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den korkutan bir açıklama geldi. Yüce, "Vahim bir tablo var. Yaralılarımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Hala patlamalar devam ediyor. Düzce ve Kocaeli'den yardım istedik, bütün ekiplerden yardım istiyoruz" dedi.

Erdoğan’ın talimatıyla bakanlar bölgeye gidiyor

Yaşanan patlama sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk patlamanın yaşandığı bölgeye gitmek için yola koyuldu.

3 yıl önce de aynı bölgede patlama olmuş

Çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekiplerinin sevk edildiği bölgede, patlamanın halen devam ettiğini belirten Hendek Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "İçeride 150-200 kadar çalışan var. 3 yıl önce de aynı bölgede patlama olmuştu"  açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@