Şehit çocuklarından gelen mesajlar Bakan Soylu’yu istifa kararından vazgeçirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa kararından vazgeçmesindeki en büyük etkenin şehit çocuklarından gelen bizi bir kez daha babasız bırakma mesajları olduğunu söyledi.

GÜNDEM 13.04.2020, 15:35 13.04.2020, 15:39 Sema Topbaş
Şehit çocuklarından gelen mesajlar Bakan Soylu’yu istifa kararından vazgeçirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa kararından vazgeçmesindeki en büyük etkenin şehit çocuklarından gelen bizi bir kez daha babasız bırakma mesajları olduğunu söyledi. Şehit çocuklarından gelen bu duygusal mesajlar ve tüm milletin iyi niyetten şüphe etmemesinin kendisini çok derinden etkilediğini söyleyen Soylu, istifa kararından vazgeçmesinde de bu duygusal gücün etkili olduğunu belirtti.

İstifa Kararı Sosyal Medyada Büyük Yankı Uyandırdı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam saatlerinde Cuma gecesi alınan sokağa çıkma yasağının yarattığı panik ortamından şahsını sorumlu tuttuğunu söyleyerek istifa dilekçesini kamuoyuna sunmuştu. Alınan bu karar herkes tarafından büyük bir şaşkınlıkla karşılanırken sosyal medya kullanıcıları karar karşısında ayağa kalktı. Gecenin ilerleyen saatlerinde İletişim Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise Bakan Soylu’nun istifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmediği ve görevine devam edeceği bilgisi verildi.

‘Bizi Bir Kez Daha Babasız Bırakma’

banner32
Dün gece yaşanan son dakika gelişmelerinin ardından gözler Bakan Soylu’dan gelecek olan açıklamaya çevrildi. Herkes Bakanın istifa kararından neden vazgeçtiğini merak etmeye başlarken Soylu tüm merak edilenleri yanıtladı ve istifa kararından vazgeçmesindeki en büyük etkenin şehit çocuklarından aldığı duygusal mesajlar olduğunu söyledi. Şehit çocuklarından gelen bizi bir kez daha babasız bırakma şeklindeki mesajların kendisini oldukça etkilediğini söyleyen Soylu, ‘Milletimizin iyi niyetten şüphesi olmaması beni çok etkiledi.’ ifadelerinde bulundu.

Devlet Bahçeli Detayı

Öte yandan Soylu yaptığı açıklamada, ‘Devlet Bahçeli’nin sorumluluğa çağıran mesajı çok önemliydi’ şeklindeki açıklaması da dikkat çekti. MHP Lideri Bahçeli, Süleyman Soylu’nun istifa kararına sosyal medyadan yorum yapmış ve istifanın kabul edilemez olduğunu belirtmişti. Aynı zamanda Soylu'nun dün geceki desteğinden dolayı Devlet bahçeli'yi arayarak teşekkürlerini ilettiği de iddia edildi.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@