Şehitlerimizin isimleri açıklandı

Barış Pınarı Harekatı bölgesi olan Resulayn şehrindeki kontrol noktasına teröristler tarafından düzenlenen bombalı araçlı saldırı sonrasında şehit düşen 4 askerimizin kimlikleri açıklandı.

Şehitlerimizin isimleri açıklandı

Şanlıurfa’ya bağlı Ceylanpınar ilçesine sınır komşusu Resulayn şehrindeki kontrol noktasına terörsitlerce bombalı araçla saldırı düzenlendi. Bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucunda 4 askerimiz şehit düştü.

Cenazeler Türkiye’ye Getirildi

Barış Pınarı Harekatıyla birlikte teröristlerden arındırılan Suriye’nin Resulayn şehrinin güney bölgesindeki Arbani köyünde kurulan kontrol noktasına teröristler, bomba yüklü araçla saldırdı. Saldırı esnasında aracı incelemek için aracın yanına yaklaşan İstihkam Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Köse, İstihkam Uzman Çavuş Erol Yanık, Piyade Uzman Onbaşı Halil Karakoç ve Piyade Uzman Onbaşı Fatih Akbulut meydana gelen şiddetli patlamada şehit düştü. Patlamadan sonra ülkemizden bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Şehit düşen askerlerimizin cenazeleri Resulayn şehrinden ülkemizie getirildi.

MSB Başsağlığı Diledi

Resulayn şehrinde askerlerimizi hedef alan bombalı saldırının ardından bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, “Barış Pınarı Harekatı Bölgesinde, 08 Ocak 2020 tarihinde yol kontrolü esnasında gerçekleştirilen bombalı araçla saldırı neticesinde dört kahraman silah arkadaşımız şehit düşmüştür. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırı neticesinde yaşamını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verdi.   

Mersin Şehidine Ağlıyor

Suriye’nin Resulayn şehrindeki kontrol noktasında teröristlerce bombalı aracın patlatılmasıyla şehit düşen 4 askerimizden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Karakoç’un acı haberi, memleketi olan Mersin’deki baba evine askeri heyet tarafından verildi. Oğullarının şehit düştüğünü öğrendikten sonra fenalaşan baba Çetin Karakoç ile anne Fatma Karakoç’a askeri heyetle birlikte gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Şehidin baba evi ve yaşadığı sokağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Acı haberin duyulmasıyla birlikte şehidimizin yakınları, komşuları ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, acılı aileyi ziyaret ederek başsağlığı dilediler. Nişanlı olan şehidimizin, bu yaz düğün yapacağı öğrenildi. Şehidimiz, yarın düzenlenecek cenaze töreninden sonra toprağa verilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@