Seni paramparça edeceğim diyerek İmamoğlu'nu tehdit etmişti! O zanlı tutuklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tehditler savuran zanlı tutuklandı. Tutuklanan zanlının verdiği ilk ifadede, İmamoğlu’nun o göreve layık olmadığını söylediği öğrenildi.

GÜNDEM 10.04.2020, 13:34 10.04.2020, 13:37 Sema Topbaş
Seni paramparça edeceğim diyerek İmamoğlu'nu tehdit etmişti! O zanlı tutuklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tehditler savuran zanlı tutuklandı. Tutuklanan zanlının verdiği ilk ifadede, İmamoğlu’nun o göreve layık olmadığını söylediği öğrenildi. Dün gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilirken görüntülenen zanlının ortaya çıkan ifadesindeki cümleleri herkesi şaşırttı.

Verdiği İfade Şaşırttı

İmamoğlu’na karşı tehdit içerikli ifadeler kullanan ve dün gözaltına alınan  ve tutuklanan Tuna Görgünoğlu isimli şahsın verdiği ifade ortaya çıktı. Zanlının ifadesinde, İmamoğlu o göreve layık değil dediği öğrenildi. 

banner32

Olayın Geçmişi

E-posta üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tehditler savuran kişi Belediye Başkanı’na, senin kanını akıtır sana içiririm, Umarım ne kadar ciddi olduğumu anlarsın yoksa seni paramparça edeceğim şeklinde cümleler kurmuştu. Bu ifadeleri kayıtlara geçsin diye kullandığını söyleyen Görgünoğlu, İmamoğlu’nun bu mesaj sonrasında kendisini şikayetçi olma hakkına da sahip olduğunu belirtmişti. İBB Başkanı’na haddini bilmeyi öğren yoksa boynunu kırıp kafa derini yüzerek ayağıma paspas yaparım diyen şahıs umarım ne kadar ciddi olduğumu anlarsın yoksa seni paramparça edeceğim diyerek öldüreceği kişiye önceden haber verdiğini de ekleyerek tehditlerine devam etti.

Sosyal Medya Ayağa Kalktı

Söz konusu tehdit mesajları sonrasında Ekrem İmamoğlu avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunurken sosyal medyada bu olay gündem oldu ve birçok kullanıcı şahsın en kısa sürede bulunarak gereken cezayı alması gerektiği yorumlarında bulundu. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@