Seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı mı? Yolculuk için Biletler nasıl alınacak?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son genelgeye göre, 1 Haziran’dan itibaren kaldırılacak olan seyahat kısıtlamasının ardından yapılacak olan yolculuklar için seyahat izin belgesi zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı.

GÜNDEM 30.05.2020, 20:05 30.05.2020, 20:25 Sema Topbaş
Seyahat izin belgesi alma zorunluluğu kaldırıldı mı? Yolculuk için Biletler nasıl alınacak?

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son genelgeye göre, 1 Haziran’dan itibaren kaldırılacak olan seyahat kısıtlamasının ardından yapılacak olan yolculuklar için seyahat izin belgesi zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı. Seyahat izin belgesi zorunluluğunun kaldırılmasıyla beraber artık yeni normal süreçte yolculuk yapmak isteyen vatandaşların HES uygulaması kodları ile biletlerini alabilecekleri açıklandı. İşte tüm detaylar…

İçişleri Bakanlığı’ndan Yeni Genelge

Türkiye’de 15 ilde hala devam eden seyahat kısıtlaması 1 Haziran Pazartesi’den itibaren tamamen kaldırılacak. Türkiye normalleşme sürecine hazırlanırken İçişleri Bakanlığı yayınladığı yeni genelgede uyulacak yeni kuralları aktardı.

Artık Seyahat İzin Belgesi Zorunluluğu Yok

Bakanlık tarafından yayınlanan genelgede, seyahat yasağının kaldırılmasının ardından şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile yapılacak olan seyahatler için seyahat izin belgesi alma zorunluluğunun kaldırıldığı ifade edildi.

18 Yaş Altı Çocuklar Nasıl Yolculuk Yapacak?

Yapılan son açıklamada sokağa çıkma kısıtlamasının 18 yaş ve altı için geçerli olacağı duyurulmuştu. Bu bağlamda alınan son kararla beraber 18 yaş ve altındaki çocukların velileriyle beraber şehir içi ve şehirler arası seyahate çıkabilecekleri duyuruldu.

HES Koduyla Bilet Alma

İçişleri Bakanlığı’nın yeni genelgesinde, seyahat izin belgesi zorunluluğunun kaldırılmasıyla birlikte uçak, tren ve otobüs gibi ulaşım araçlarıyla seyahat edecek olan vatandaşların Hayat Eve Sığa (HES) uygulaması üzerinden biletleme yapabilecekleri aktarıldı.

Seyahat İzin Belgesi ve HES Kodu

Seyahat Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen ve 15 ilde hala devam eden seyahat kısıtlaması, 31 Mayıs Pazar saat 24.00’da son bulacak.

65 Yaş ve Üstü Seyahat İzin Belgesi Devam Edecek Mi?

Öte yandan seyahat edebilmek için izin belgesi almak zorunda olan 65 yaş ve üstü vatandaşların seyahat izin belgesi alma uygulamalarının devam edeceği ve bu yaş grubundaki vatandaşların seyahat edecekleri illerde 1 ay kalma şartının bir süre daha geçerli olacağı duyuruldu.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@