Şırnak’ta 13 yaşındaki kız çocuğu cinsel saldırıya uğradı! Vatandaş sokaklara döküldü

Şırnak’ta bir uzman çavuşun 13 yaşındaki bir kız çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiaları üzerine, vatandaş ayaklanarak sokaklara döküldü.

GÜNDEM 16.07.2020, 10:55 Sinem Ramazanoğlu
Şırnak’ta 13 yaşındaki kız çocuğu cinsel saldırıya uğradı! Vatandaş sokaklara döküldü

Şırnak’ta bir uzman çavuşun 13 yaşındaki bir kız çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Olayın duyulmasının ardından vatandaş sokaklara döküldü. Yaşanan olay sonrası açıklama yapan Şırnak Barosu, saldırgan uzman çavuşun tutuklanarak cezaevine gönderildiğini duyurdu.

Vatandaş protesto için toplandı

Şırnak’ta yaşanan 13 yaşındaki kız çocuğuna taciz olayının duyulmasının ardından sosyal medyada çocuğa yönelik cinsel saldırıya karşı tepkiler çoğalırken, Şırnak halkı protesto için bir araya geldi. Sokaklara dökülen vatandaş merkez kentinde toplanarak, "Çocuğa uzanan eller kırılsın, hak hukuk adalet" sloganları attı.

Şırnak Valiliği'nden açıklama

banner32
Yaşanan skandal olay sonrası Şırnak Valiliği'nden konuyla ilgili açıklama geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, kamu görevlisinin aşırı alkollü olduğu belirtilerek, "15.07.2020 günü saat 01.00 sıralarında 155 İhbar hattına gelen çağrıda İlimiz Merkez Yeni Mahallede, vatandaşları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunan bir şahsın çevrede bulunan vatandaşlar tarafından darp edildiği ihbarı üzerine olay yerine Emniyet ekipleri intikal etmiş, olay mahallinde A.A isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiş ve adı geçen şahıs gözaltına alınmıştır.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli tahkikat başlatılmış, ayrıca hakkında idari tahkikat başlatılan bahse konu şahıs, adli ve idari soruşturmaların selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" paylaşımı geldi.

Saldırgan tutuklandı

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şırnak Barosu, süreci titizlikle takip ettiklerini ve hukuki çerçevede gereken adımların atıldığını belirttikten kısa bir süre sonra, 13 yaşındaki küçük kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen şahsın tutuklanıp cezaevine gönderildiğini duyurdu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@