Sokağa çıkma yasağı 4 gün mü oldu? EGM'den son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağının uygulanacağına duyurmuştu. Sosyal medyada ise son günlerde sokağa çıkma yasağının 4 gün süreceği iddia edilirken Emniyet Genel Müdürlüğü iddialara yönelik açıklama yaptı. Hafta sonunda uygulanacak olan sokağa çıkma yasağına çiftçiler ve hayvan sahiplerinin dahil edilmeyeceği de bildirildi.

Sokağa çıkma yasağı 4 gün mü oldu? EGM'den son dakika açıklaması

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili sosyal medyada paylaşılan bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada dolaşan iddialara göre 23- 24 - 25 - 26 Nisan ve 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edileceği öne sürüldü. İddiaların hızlı bir şekilde yayılması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü bu konuda bir açıklama yayınlamak zorunda kaldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında İçişleri Bakanlığı tarafından önümüzdeki hafta sokağa çıkma yasağının 4 gün uygulanacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Yasal işlem başlatıldı

banner32
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın devamında ise bu iddiaları sosyal medyada yayanlar hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

Sokağa çıkma yasağı çiftçiler için geçerli değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bu hafta cuma gecesi saat 00.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini duyurmuştu. Söz konusu yasak pazar gecesi sona ererken bu defa sokağa çıkma yasağına tarım ve hayvansal faaliyette bulunan çiftçilerin dahil edilmeyeceği öğrenildi. Aynı zamanda sokağa çıkma yasağından gıda sektörü de muaf olacak.

Pakdemirli ve Soylu görüştü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu hafta sonu ikinci kez uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Alınan bilgiye göre görüşmesinde gıda tedarikinde ya da tarım ve hayvancılık sektöründe üretim de herhangi bir aksaklık yaşanmaması ve tarımsal ve hayvansal faaliyetlerde bulunan çiftçilerin, üreticileri ve gıda sektörünün sokağa çıkma yasağında muaf tutulması konuşuldu. Görüşme sonunda bu grupların sokağa çıkma yasağından muaf olacakları öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@