Sokağa çıkma yasağı saat kaçta sona erecek

Bugün ülkemiz genelinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) nedeniyle ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. 1,5 milyon civarında öğrencinin gireceği LGS sınav saatinden önce ve sonra toplu taşıma araçlarında yoğunluk oluşmaması için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta sona erecek? Ayrıntılar haberimizde...

GÜNDEM 20.06.2020, 10:10 Şener Koştu
Sokağa çıkma yasağı saat kaçta sona erecek

1,5 milyon öğrencinin büyük bir heyecanla beklediği Liselere Geçiş Sınavı (LGS) bugün yapılıyor. Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle toplu taşıma araçlarında yoğunluk oluşmasını önlemek ve öğrencilerin sağlığını korumak için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 20 Haziran Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurmuş, İçişleri Bakanlığı ise yayınladığı bir genelgeyle sokağa çıkma kısıtlamasının kapsamını açıklamıştı. 20 Haziran Cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının saat kaçta sona ereceğini merak eden vatandaşlar, internetten araştırma yaparak bu sorunun cevabını öğrenmeye çalışıyor.

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Saat Kaçta Bitecek

banner32
Bugün saat 09.30'da başlayan Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) ilk oturumu saat 10.45'te sona erecek. 45 dakikalık bir aranın ardından saat 11.30'da başlayacak ikinci oturum ise saat 12.50'de sona erecek. 20 Haziran Cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ise 09.00 itibariyle başladı. Öğrencilerin, sınavın ardından evlerine dönüş süresi de dikkate alındığından sokağa çıkma kısıtlaması ülkemiz genelinde saat 15.00'de sona erecek.  

  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@