Sokağa çıkma yasağına uymayan yaşlı adam canından oldu

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları olanlara sokağa çıkma yasağı getirdi. Ankara’da ise sokağa çıkma yasağına uymayan 75 yaşındaki Hüseyin Atik’in trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi. Polis ekiplerinin sabah saatlerinde yaşlı adamı evine gitmesi konusunda uyardığı ortaya çıktı.

GÜNDEM 23.03.2020, 19:17 Sema Topbaş
Sokağa çıkma yasağına uymayan yaşlı adam canından oldu

Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları olanlara sokağa çıkma yasağı getirdi. Ankara’da ise sokağa çıkma yasağına uymayan 75 yaşındaki Hüseyin Atik’in trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi. Polis ekiplerinin sabah saatlerinde yaşlı adamı evine gitmesi konusunda uyardığı ortaya çıktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağına uymayan ve polis ekiplerini evine dönmesi konusundaki uyarıları dinlemeyen 75 yaşındaki Hüseyin Atik, trafik kazasında hayatını kaybetti.

Yaşlı Adam Beton Mikserinin Altında Kaldı

Alınan bilgilere göre kaza, Ankara Altındağ ilçesinde meydana geldi. Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü kişiler için alınan sokağa çıkma yasağına uymadığı öğrenilen 75 yaşındaki Hüseyin Atik’in ilçenin en kalabalık caddelerinden birinde gezmeye başladığı belirtildi. Yaya geçidinden geçmek isteyen 75 yaşındaki adamın bir beton mikserinin altında kaldığı ve olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Polisler Evine Gitmesi İçin Uyarmıştı

banner32
Diğer yandan alınan bilgilere göre, 75 yaşındaki Hüseyin Atik’in polis ekipleri tarafından evine gitmesi konusunda uyarıldığı ortaya çıktı. Atik’in 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan yaşlılara sokağa çıkma yasağı olduğunu söyleyerek evine dönmesi konusunda polis ekipleri tarafından ikaz edildiği ancak yaşlı adamın uyarıları dinlemediği öğrenildi.

Koronvirüs Tedbirleri Kapsamında Sokağa Çıkma Yasağı

Türkiye’de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin sokağa çıkmalarını yasaklayan genelge yayınlandı. Salgında en çok risk grubunda olan yaşlıların korunması ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan sokağa çıkma yasağı boyunca sokağa çıkamayan yaşlıların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak ve isteklerini bildirmek için 112, 155 ve 156 numaralarının aranabileceği duyuruldu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@