Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 31 ilde bugün Jandarma ve Polis uygulama yapacak

31 ilde bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, bugün 31 ilde saat 15:00-24:00 arasında Jandarma ve Polis ekipleri tarafından uygulama yapılacağı belirtildi.

GÜNDEM 17.04.2020, 10:41 17.04.2020, 10:44 Sema Topbaş
Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 31 ilde bugün Jandarma ve Polis uygulama yapacak

31 ilde bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, bugün 31 ilde saat 15:00-24:00 arasında Jandarma ve Polis ekipleri tarafından uygulama yapılacağı belirtildi. Hafta sonu 31 ilde yeniden uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, bugün Jandarma ve Polis ekipleri tarafından saat 15:00-24:00 arasında uygulama yapılacağı belirtildi.

Maske ve Sosyal Mesafe Denetimi Yapılacak

Bu gece 24:00’den itibaren 31 ilde uygulanacak olan 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, market, büfe, Pazar yeri, fırın, akaryakıt istasyonları, toplu taşıma araçları ve kalabalık olan caddelerde Jandarma ve Polis ekipleri tarafından uygulama yapılacağı belirtildi.

Kurallara Uymayanlara Cezai İşlem Yapılacak

banner32
Geçtiğimiz hafta sokağa çıkma yasağının açıklanmasının ardından vatandaşlar sokağa dökülmüş ve marketler ile fırınların önünde kuyruklar oluşmuştu. Salgının yayılmaması için ve vatandaşların önlem alması için hafta başında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hafta sonunda sokağa çıkma yasağının yeniden uygulanacağı açıklandı. Bu kapsamda bugün 15:00-24:00 arasında denetim yapacak olan Jandarma ve Polis ekiplerinin maske ve sosyal mesafe kontrolünün de yapacağı, korona virüs tedbirlerine uymayan işletmelere ve vatandaşlara cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@