Son dakika: Bankaların çalışma saati değişti

Koronavirüse karşı mücadele kapsamında alınan tedbirler günden güne artmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye Bankalar Birliği tüm bankaların çalışma saatine yönelik bir değişikliğe gitti. Peki bugünden itibaren bankalar kaçta açılıp kaçta kapanacak?

Son dakika: Bankaların çalışma saati değişti

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında tedbirler hız kesmeden devam ediyor. Alınan bir son dakika haberine göre bugünden itibaren bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi. Türkiye Bankalar Birliği tüm bankaların mesai saatleri ile ilgili yapmış olduğu değişikliği, "Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir. İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir" sözleriyle duyurdu.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada;

Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir. İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@