Son dakika! Büyükşehirlere sokağa çıkma yasağı geldi

Alınan son dakika bilgisine göre, koronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehirlerde 48 saat sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 30 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsadığı öğrenildi.

GÜNDEM 10.04.2020, 21:53 11.04.2020, 02:03 Sema Topbaş
Son dakika! Büyükşehirlere sokağa çıkma yasağı geldi

Alınan son dakika bilgisine göre, koronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehirlerde 48 saat sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 30 büyükşehir ve Zonguldak'ı kapsadığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığı yasağın detaylarını yaptığı son dakika açıklamasıyla duyurdu.

İçişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

banner32
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 10 Nisan saat 24.00'dan itibaren 30 il ve Zonguldak'ta 12 Nisan saat 24..00'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu. Bakanlık, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşların sokağa çıkmalarının yasaklandığı duyuruldu. 

Yasak 48 Saat Sürecek

İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan sokağa çıkma yasağı 31 büyükşehird 48 saat sürecek. Bu akşam saat 24.00 itibariyle başlayacak olan sokağa çıkma yasağı 12 Nisan 2020 saat 24.00'da son bulacak. 

Sağlık Bakanı Açıklama Yapmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında koronavirüs salgını ile ilgili Türkiye'de yaşanan son gelişmeler hakkında önemli bilgiler vermiş ve Türkiye'nin koronavrüs tablosundaki son gelişmeleri aktarmıştı. Son 24 saat içinde 98 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıklayan Bakan, toplam ölü sayısının1006'ya yükseldiğini ifade etmişti. Yapılan son testlerle beraber koronavirüs vaka sayısının ise 47 bin 29'a ulaştığı açıklandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@