Son Dakika! Dünya Sağlık Örgütü’nden Türkiye’yi sevindiren açıklama

Korona virüsü salgının Türkiye’de ki durumu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, erken aşamalarda alınan önlemlerin faydasını gösterdiğini ve vaka sayılarının dengelenmeye başladığını duyurdu.

GÜNDEM 23.04.2020, 15:35 Sema Topbaş
Son Dakika! Dünya Sağlık Örgütü’nden Türkiye’yi sevindiren açıklama

Korona virüsü salgının Türkiye’de ki durumu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Dünya Sağlık Örgütü, erken aşamalarda alınan önlemlerin faydasını gösterdiğini ve vaka sayılarının dengelenmeye başladığını duyurdu. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve adeta hayatı durdurma noktasına getiren korona virüsü salgını ile ilgili olarak dün bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının artık kontrol altına alınmaya başladığının müjdesini verdi. Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, Ramazan Bayramı sonrasında artık hayatın kademeli bir şekilde normale dönemeye başlayacağını söyledi.

Vaka Sayısı 100 Bine Yaklaştı

banner32
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü Olay Yönetim ekibinden olan Catherine Smallwood da Türkiye için sevindirici açıklamalarda bulundu. Türkiye’de de vaka sayısının 100 bine yaklaştığını söyleyen Smallwood, geçen hafta sayılarda yüzde 47’lik bir artış olduğunu söyledi.

Türkiye’de Vaka Sayısı Dengelenmeye Başladı

Bugün yapılan Dünya Sağlık Örgütü’nün basın toplantısında demeçler veren Smallwood, Türkiye için iyimser ve temkinli olduklarını belirtti. Türkiye’de vakanın ortaya çıkmasının ardından alınan erken önlemlerin, salgının daha fazla artmasını önlediğini söyledi. Türkiye’nin korona virüs salgının ortaya çıkmasının ardından aldığı erken ve önemli kararların vaka sayısını da önemli derecede etkilediğini belirten Smallwood, genel olarak vaka sayılarının bu hafta itibari ile dengelenmeye başladığını ve vakanın yavaş yavaş kontrol altına alındığını söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@