Sosyal medyada Peygamber Efendimize hakaret eden şahıs yakalandı!

Sosyal medya üzerinden Peygamber Efendimize hakaret eden şahsın yakalandığı haberini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu.

GÜNDEM 15.07.2020, 00:53 15.07.2020, 01:18 Sema Topbaş
Sosyal medyada Peygamber Efendimize hakaret eden şahıs yakalandı!

Sosyal medya üzerinden Peygamber Efendimize hakaret eden şahsın yakalandığı haberini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu duyurdu. Bakan Soylu yaptığı paylaşımda, Peygamber Efendimize hakaret eden pislik alındı’ ifadelerine yer verdi.

Peygamber Efendimize Çirkin Hakaret

Sosyal medya üzerinden Türkiye LGBTİ Birliği isimli bir Twitter hesabından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in resmedildiği bir karikatür paylaşıldı ve ‘İslam eşittir pedofili’ notu düşüldü. Sosyal medyada büyük tepki çeken skandal karikatürün ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bir açıklama geldi.

banner32
Süleyman Soylu

Peygamberimize Hakaret Eden Şahıs Yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya üzerinden konuyla ilgili açıklama yaptı ve ‘Peygamber Efendimize hakaret eden pislik alındı’ diyerek çirkin hakareti yapan şahsın yakalandığını duyurdu.

Twitter

İslam Dinine ve Peygamber Efendimize Hakaret

Türkiye LGBTİ Birliği adı verilen ve eşcinsel haklarını savunduğu öne sürülen bir yapı tarafından sosyal medya üzerinden hem İslam dinine hem de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e çirkin bir hakarette bulunuldu. Söz konusu yapının Twitter hesabından yapılan paylaşımda İslam dininin pedofiliyi savunduğu iddia edildi ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed bununla suçlandı. Hem İslam dinine hem de Peygamber Efendimize yapılan bu çirkin hakaret sonucunda sosyal medya kullanıcıları '#Rasullahahakaret affedilmez' etiketi altında büyük bir tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine Türkiye LGBTİ isimli yapı hesabını kapattı. Ayrıca olayla ilgili bir açıklama yapıldı ve hakaret içerikli paylaşımların kendileriyle ilgisi olmayan kişiler tarafından yapıldığı iddia edildi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@