Sosyal medyadan yapılan canlı yayının bedeli 34 bin 650 TL oldu

Bu Ramazan Bayramı'nı yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı hepimiz evde geçiriyoruz. Ancak Manisa'ya bağlı Kula ilçesinde kısıtlamayı ihlal ederek sokağın ortasında davul çalan ve otomobilden açtıkları şarkıyı söyleyerek ve oynayarak eğlenen 11 kişiye toplamda 34 bin 650 TL idari para cezası kesildi.

GÜNDEM 26.05.2020, 00:02 Şener Koştu
Sosyal medyadan yapılan canlı yayının bedeli 34 bin 650 TL oldu

Manisa'nın Kula ilçesinde yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında alınan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 11 kişi, sosyal medya hesabından canlı yayın yapınca bedelini ağır ödedi. 

İhbar Ettiler

Kula ilçesindeki 4 Eylül Mahallesi 254'üncü sokakta sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden ve sokak ortasında davul çalarak ve otomobilden açtıkları şarkıyı söyleyerek ve oynayarak eğlenen 11 kişi sosyal medya hesabından canlı yayın yaptı. Bu canlı yayını gören bir vatandaş ise Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü arayarak olayı ihbar etti. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, sosyal medya hesabındaki görüntüleri inceleyerek sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 11 kişiyi tespit etti. Daha sonra tespit edilen 11 kişiye, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 8184 sayılı sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi gereği toplamda 34 bin 650 TL idari para cezası kesildi. Yeni tip koronavirüs salgınında hiç vakanın görülmediği Kula'da canlı yayınlanan görüntüler tepki çekti.    

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@