Sözcü gazetesi davasında FETÖ’ye yardım suçundan hapis cezası

Sözcü gazetesinde gazeteciler ve çalışanlara yönelik açılan davada 7 sanığa FETÖ’ye yardım suçundan hapis cezası verildi.

Sözcü gazetesi davasında FETÖ’ye yardım suçundan hapis cezası

Sözcü gazetesinde gazeteciler ve çalışanlara yönelik açılan davada 7 sanığa FETÖ’ye yardım suçundan hapis cezası verildi. Sözcü gazetesi sahibi olan Burak Akbay, gazeteciler ve çalışanlara yönelik FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım suçundan açılan davanın 11. duruşmasında 7 sanığa hapis cezası verilirken gazete sahibi olan Burak Akbay’ın dosyasının ayrıldığı öğrenildi.

7 Sanığa Hapis Cezası

Davanın 11. duruşması İstanbul 37. Ağır Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülürken mahkemede alınan kararda, Emin Çölaşan, Necati Doğru, Mustafa Çetin ve Metin Yılmaz’a 3’er yıl Yücel Arı, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli’ye ise 2’şer yıl hapis cezası verildi. Sanıklardan Mediha Olgun beraat ederken gazete sahibi olan Burak Akbay’ın ise dosyasının ayrıldığı öğrenildi.

Sanıkların Mahkemedeki Son Sözleri

Duruşmada Mahkeme Başkanı kararı açıklayacağını söyleyerek sanıklara son sözlerini sordu. Sanıklardan Emin Çölaşan, açılan davanın boş bir dava olduğunu kendilerinin aleyhine ne bir belge ne de bir tanık olduğunu ve beraatini istediğini söyledi. Sanıklardan Gökmen Ulu ise haklarındaki dayanıksız iftiraların çürüdüğünü ve hukuka aykırı suçlama ile mağdur edildiklerini ve beraatini talep ettiğini belirtti. Aynı zamanda dava sürecinin kendisini yorduğunu söyleyen Ulu, darbeci hiçbir zihniyeti desteklemesinin mümkün olmadığını ifadelerine ekledi. Necati Doğru ise kendisi ile ilgili FETÖ’ye yardım iddiasını kanıtlayacak somut bir belgenin olmadığını ve kendilerinin Din ve Allah tüccarı insanlarla bir arada olmalarının mümkün olmadığını söylediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@