Şule Çet davasında mahkemeden beklenen karar çıktı

Şule Çet davasında mahkeme cinayet sanığı Çağatay Aksu’ya müebbet hapis cezası verdiğini açıkladı.

GÜNDEM 04.12.2019, 12:49 04.12.2019, 13:34 Sema Topbaş
Şule Çet davasında mahkemeden beklenen karar çıktı

Şule Çet davasında mahkeme cinayet sanığı Çağatay Aksu’ya müebbet hapis cezası verdiğini açıkladı. Üniversite öğrencisi Şule Çet’in öldürülmesiyle ilgili görülen davada alınan son dakika bilgisine göre mahkeme sanık Çağatay Aksu’ya müebbet hapis cezası verirken diğer sanık olan Berk Akand’ı 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mahkemeden Müebbet Hapis Kararı

Gazi Üniversitesi öğrencisi olan Şule Çet’in ölümüyle ilgili bugün mahkeme kararını açıkladı. Cinayet sanığı olan Çağatay Aksu’nun müebbet hapse çarptırıldığı öğrenilirken diğer sanık Berk Akand’a ise 18 yıl hapis cezası verildi. Ankara’da 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada hakim karşısına çıkan sanıklara verilen ceza son dakika bilgisi olarak paylaşıldı.

Adliye Önünde Destek İçin Toplandılar

banner32
Duruşmanın hemen öncesinde adliye önünde toplanan Kadın Meclisleri ve birçok sivil toplum örgütü temsilcileri ellerine aldıkları pankartlarla öldürülen Şule Çet’in davasında adaletin yerini bulması için destek verdiler. Destek veren grup adına konuşan Aysun Gençtanır, duruşmadan çıkacak olan kararın takipçisi olduklarını ve kadınlar için adalet istediklerini belirtti.

Savcı Önceki Duruşmada Mütaalasını Açıklamıştı

Şule Çet’in öldürülmesi davasının bir önceki duruşmasında mütaalasını açıklayan savcınınsanık Çağatay Aksu için müebbet ve 39 yıla kadar hapis diğer sanık Berk Akand içinse 31 yıla kadar hapis cezası talep ettiğini belirtmişti. Bugün sonuçlanan mahkemede sanık Açağatay Aksu’ya cinayetten müebbet hapis cezası diğer sanık Berk Akand için de 18 yıl hapis cezasına karar verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@