Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağının ne zaman gündeme geleceğini açıkladı

İçişleri Süleyman Soylu, koronavirüs salgını kapsamında halkın evde kalma çağrılarına uymadığı ve bu durum karşısında sokağa çıkma yasağının getirilip getirilmeyeceği ile ilgili soruya, sosyal izolasyonun başarılı olmaması ve virüsün hızla yayılmaya devam etmesi durumunda sokağa çıkma yasağının gündeme geleceğini söyledi.

GÜNDEM 23.03.2020, 11:30 Sema Topbaş
Süleyman Soylu sokağa çıkma yasağının ne zaman gündeme geleceğini açıkladı

İçişleri Süleyman Soylu, koronavirüs salgını kapsamında halkın evde kalma çağrılarına uymadığı ve bu durum karşısında sokağa çıkma yasağının getirilip getirilmeyeceği ile ilgili soruya, sosyal izolasyonun başarılı olmaması ve virüsün hızla yayılmaya devam etmesi durumunda sokağa çıkma yasağının gündeme geleceğini söyledi. Vatandaşlar sosyal platformlar üzerinden yetkililere halkın evde kal çağrısına uymamasından dolayı sokağa çıkma yasağı getirmeleri konusunda çağrılarda bulunurken İçişleri Bakanı Soylu, hangi durumlarda yasağın geleceğini açıkladı.

Evde Kalın Uyarılarını Dinlemiyorlar

banner32
Yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında halkın smecbur kalmadığı sürece sokağa çıkmaması ve evde kendilerini karantinaya almaları sık sık uyarılarda yerini alıyor. Ancak bazı vatandaşlar yetkililerin uyarılarına rağmen evlerinden çıkmaya çağrılara uyarılara aldırış etmeden sosyal alanlarda vakit geçirmeye devam ediyor. Salgının ulaşabileceği boyutlara aldırış etmeyen vatandaşların bu davranışları yetkilileri tedirgin ederken sosyal platformlarda da sık sık gündeme geliyor. Sosyal medya kullanıcıları yetkililerin uyarılarını dinlemeyen vatandaşlardan yola çıkarak yetkililere sokağa çıkma yasağı çağrısında bulunuyor.

Sokağa Çıkma Yasağı Getirilecek Mi?

Sokağa çıkma yasağı gündem haline gelirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağının değerlendirmede olduğunu söyledi. Alınan önlemlerin başarılı olması ve vatandaşların Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da belirttiği gibi kendi OHAL’ini ilan eder ve sosyal izolasyonu sağlarsa sokağa çıkma yasağı ile ilgili değerlendirmelerin devam edeceğini söyleyen Soylu, sosyal izolasyonun başarılı olmaması ve virüsün hızlı bir şekilde yayılmaya devam etmesi durumunda ise sokağa çıkma yasağınn gündemde olduğunu ifade etti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@