Tarım ve Orman Bakanlığı ‘Evde kalın’ çağrısına uymayan vatandaşlar için harekete geçti

Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘Evde kalın’ çağrısına uymayan park ve mesire alanlarına akın eden ve mangal yakıp, piknik yapan vatandaşlar için harekete geçti.

Tarım ve Orman Bakanlığı ‘Evde kalın’ çağrısına uymayan vatandaşlar için harekete geçti

Tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs için, hükümetin ‘Evde kalın’ çağrısına kulak asmayan vatandaşlar park ve mesire alanlara akın ediyor. Gittikleri park ve mesire alanlarında mangal yakıp piknik yapan vatandaş için Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılması ve piknik yapılması yasaklandı.

Alınan tedbirler günden günde artıyor

Ülkemizde de günden güne vaka sayısının artması ve can kayıplarının yaşanmasının ardından alınan tedbirlerde her geçen gün artmaya devam ediyor. Bununla ilgili harekete geçen Sağlık Bakanlığı, restoranlar, konaklama tesisleri, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri arttırdı. Otelde konaklayan kişilerin son 14 gün içerisinde gitmiş oldukları varsa ülkeler, ülkeler içinde seyahat ettikleri yerleri içeren geniş kapsamlı bir çalışma sistemi başlattı.

Restoranlar ve huzurevlerinde tedbirler arttırıldı

Koronavirüs riskini azaltmak için restoranlarda alınan tedbirler, masalar arasında en az 1 metrelik bir mesafa olacak şekilde ayarlanacak. 

Yaşlı bakım merkezleri ve huzurevlerinde ise, koronavirüs hastalığı belirtileri görülen kişilerin olması durumunda, bu kurumda kalan kişilerin yakından takibi sağlanacak.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@